Як довго НБУ зберігатиме фіксований курс

20.05.2022, 15:32

Національний банк України буде зберігати фіксований курс поки переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму. Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на інтерв'ю заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука виданню "Інтерфакс-Україна".

"Насправді, наші зміни валютно-курсової політики дуже залежать від того, за яким макроекономічним сценарієм житиме країна. Якщо говорити про те, як довго ми зберігатимемо фіксований курс, то відповідь дуже проста: доки ми будемо бачити, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму. Звичайно, ми хочемо повернутися до гнучкого, плаваючого обмінного курсу, але для цього мають бути створені певні передумови. Одна з них - більше самобалансування валютного ринку. Ми також маємо знову налагодити дію монетарної трансмісії, тому що відпустити обмінний курс, не маючи можливості впливати на нього процентною ставкою - не буде дуже виваженим рішенням", - сказав Ніколайчук.

Також він зазначив, що якщо НБУ вимушений буде робити корекцію обмінного курсу - сам підхід буде залежати від умов, в яких ці кроки будуть робитись.

"У нас немає самоцілі перейти до якоїсь корекції обмінного курсу чи плаваючого обмінного курсу. Ми виходимо з того, який режим є більш корисним на сьогоднішній момент для досягнення цілей з інфляції, утримання макроекономічного балансу, підтримки конкурентоспроможності наших виробників і так далі. Наразі ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму. Якщо ситуація буде змінюватися, ми змінюватимемо нашу валютно-курсову політику. Але поки що вважаємо такі кроки недоцільними", - зауважив Ніколайчук.

Читайте также