Зеленський: Світ виявився не готовим до української сміливості

26.05.2022, 13:24
Зеленський: Світ виявився не готовим до української сміливості

Президент України у  своєму новому відеозверненні заявив, що світ "виявився не готовим до української сміливості". За його словами, що б не робила країна-агресор Росія, знаходиться хтось, хто каже: врахуймо її інтереси.

"Згадайте, як усе починалося 24 лютого, коли багато хто у світі навіть не вірив, що Україна зможе вистояти проти повномасштабної війни. Це ж було? Було. А чому це було? Не тому, що всі ці люди, хто сумнівався, однаково помилялися, коли оцінювали потенціал нашої держави. А тому, що багато хто з них і оцінювати не починав. Багатьом з них просто не хотілося брати до уваги Україну. Не було такої звички — брати до уваги Україну. Хоча в них є звичка брати до уваги Росію. Причому й тоді, коли для цього немає об’єктивних підстав", — зазначив Президент.

У Давосі, розповів Зеленський, "з глибокого минулого виринає, наприклад, пан Кіссинджер і каже, що нібито треба віддати Росії шматок України, щоб нібито не було відчуження Росії від Європи.

"Таке враження, що у пана Кіссинджера на календарі не 2022 рік, а 1938 рік, і він думав, що розмовляє з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що 1938 року, коли сім'я 15-річного Кіссинджера рятувалася з нацистської Німеччини, "від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися чи боротися з ними".

Президент також згадав статтю у New York Times про те, що Україна "має прийняти так звані важкі компроміси, віддавши територію в обмін на мир".

"Можливо, у New York Times у 1938 році теж писали щось подібне, але зараз, нагадую, все ж таки 2022 рік", – сказав Зеленський.

Він закликав за всіма цими "геополітичними міркуваннями" бачити мільйони українців, які живуть на території, "яку вони пропонують обміняти на ілюзію миру".

"Ми маємо зробити все можливе, щоб у світі з'явилася стійка звичка – брати до уваги Україну. Щоб інтереси українців не перекривалися інтересами тих, хто поспішає на чергове побачення до диктатора", – зазначив Зеленський.

 

Читайте также