Україна відзначає День Конституціі

28.06.2022, 10:29
Україна відзначає День Конституціі

Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає державне свято –  День Конституції.

День Конституції святкується щорічно 28 червня на честь ухвалення Конституції України того ж дня 1996 року. День Конституції України –  єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. До 1996 року використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня –  загалом безперервно 23 години. Під час голосування "ЗА" висловилися 315 парламентарів.

О 09 годині 18 хвилин 28 червня 1996-го країна отримала Конституцію – першу Конституцію незалежної України.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Соціальна цінність Основного Закону ще й у забезпеченні прав та свобод українських громадян. Людина, її життя та здоров'я, гідність і честь, недоторканність, безпека визнаються пріоритетом державної політики. Одним із ключових положень Конституції стала п'ята стаття, згідної з якою "носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ". Важлива віха на шляху українського державотворення

 

Читайте также