Історичний саміт НАТО стартує у Мадриді

29.06.2022, 11:12
Історичний саміт НАТО стартує у Мадриді

Сьогодні, 29 червня, у Мадриді розпочинається саміт НАТО

На саміті в Мадриді Фінляндія та Швеція будуть запрошені до членства, а Росія отримає статус "загрози".

Під час саміту НАТО в Мадриді будуть ухвалені історичні рішення, заявив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

"Це буде історичний саміт трансформації нашого альянсу. Ми зустрічаємося серед найбільшої кризи, з якими ми колись зіштовхувалися з часів Другої світової війни. Це буде саміт трансформації, тому що ми ухвалимо історичні рішення", - сказав він.

Зокрема, на саміті схвалять нову стратегічну концепцію альянсу, яка "буде планом того, як вести НАТО у майбутнє у більш небезпечному світі, щоб захистити всіх союзників".

"Ми схвалимо фундаментальні зміни у нашому стримуванні та захисті з великою кількістю підрозділів, готових до битви, з великою кількістю сил швидкого реагування та з великою кількістю заздалегідь розташованого обладнання. На цьому саміті ми схвалимо найбільше посилення з часів холодної війни", - розповів генсек.

Також на саміті "висловлять підтримку Україні". "Я радий, що президент Зеленський виступить сьогодні перед усіма лідерами, і ми схвалимо комплексний пакет допомоги Україні" - зазначив Столтенберг.

Крім того, "лідери зроблять історичне рішення запросити Фінляндію та Швецію стати членами НАТО". "Це засноване на домовленостях, які були досягнуті між Туреччиною, Фінляндією та Швецією вчора. Це - добрий договір для всіх нас", - заявив Столтенберг.

Уже в перший день роботи саміту Фінляндія та Швеція отримають статус запрошених країн. Після цього розпочнеться процес ратифікації всіма 30 країнами-членами. Це буде найшвидший вступ країн в альянс в історії існування організації.

Уперше участь у зборах лідерів візьмуть країни Тихоокеанського регіону - Нова Зеландія, Австралія, Південна Корея та Японія.

 

Читайте также