Новый подкомитет займется экологически безопасными технологиям

27.06.2002, 11:52

В составе парламентского Комитета по вопросам экологической политики, природопользования и ликвидации последствий Чернобыльской катастрофы создан четвертый подкомитет - по вопросам развития экологически безопасных технологий. (укр.)

Таке рішення було ухвалено на останньому засіданні Комітету на пропозицію народного депутата Володимира Гошовського. Його обрано головою підкомітету.

У профільному парламентському комітеті вже діють три підкомітети: з питань екологічної політики та природокористування, який очолює народний депутат Микола Шершун, з питань екології, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій - Станіслав Стребко, та з питань ліквідації подальших наслідків ЧАЕС - Юрій Ширко.

Аргументуючи необхідність створення нового підкомітету, В. Гошовський наголошував, що сьогодні існує багато екологічних проблем, які вже досліджені вітчизняними фахівцями і їх розв'язанню сприятиме розробка та практичне впровадження екологічно безпечних технологій, а саме: зниження енергомісткості продукції; використання териконів; скорочення викидів в атмосферу; оптимізація технологічних процесів в металургійній промисловості; безвідходні технології; тощо. Для залучення таких технологій необхідна нормативно-законодавча база, яка б забезпечила їх впровадження.

Саме підкомітет з питань розвитку екологічно безпечних технологій буде розробляти нормативно-законодавчу базу щодо дослідження, фінансування, стимулювання та впровадження екологічно безпечних технологій.

Зокрема, як вважають у Комітеті, законодавство в цій галузі потребує: розробки уніфікованої термінології; визначення основних засад державної політики у сфері управління, регулювання, оподаткування, організаційного забезпечення розвитку екологічно безпечних технологій; визначення методів стандартизації та нормування екологізації виробництва; стимулювання та фінансування заходів з впровадження екологічно безпечних технологій; інформаційно-аналітичного забезпечення; забезпечення міжнародного співробітництва. Саме над вирішенням цих проблем буде працювати підкомітет з питань розвитку екологічно безпечних технологій.

Діяльність підкомітету також буде спрямована на розробку та впровадження нормативно-законодавчої бази, яка сприятиме швидкому впровадженню екологічно безпечних технологій в виробництво.
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.

Читайте також