Нобелівську премію з хімії присудили за технологію синтезу молекул

Нобелівську премію з хімії 2022 року присудили за створення інструмента для синтезу молекул під назвою асиметричний органокаталіз. Голова Нобелівського комітету Йохан Оквіст наголосив, що цього року премію вручили "за прагнення не ускладнювати речі, а працювати з тим, що легко та просто".

06 жовтня 2022

В Україні запустили платіжну картку для розрахунків криптовалютою

Unex Bank, компанія Mastercard та фінтех-стартап Weld Money запустили в Україні криптовалютну платіжну картку weld card, яка дозволяє розраховуватися криптовалютою за товари та послуги всюди, де доступні безготівкові оплати. Про це повідомляє видання "ITC".

23 вересня 2022

США показали перше кольорове фото з телескопа "Джеймс Вебб"

У США показали перше інфрачервоне зображення з телескопа "Джеймс Вебб". Це найвіддаленіші глибини космосу, які коли-небудь бачили на Землі. Про це повідомляє "Тексти.org.ua", посилаючись на НАСА.

12 липня 2022

У NASA втратили зв'язок із місячним супутником

NASA втратило зв'язок з крихітним супутником CAPSTONE, який залишив орбіту Землі 4 липня і прямує до Місяця. Він є частиною програми, у ході якої американське космічне відомство планує повернути людей на супутник Землі. Про це повідомляє "ZN.UA", посилаючись на видання Engadget.

06 липня 2022

Українка здобула медаль Філдса - найпрестижнішу премію з математики

Українка Марина В'язовська разом із трьома іншими лауреатами здобула престижну нагороду з математики - медаль Філдса. Про це повідомляє "Голос Америки".

05 липня 2022

Украина впервые за десять лет вывела в космос свой спутник

Президент Украины Владимир Зеленский в Офисе Главы государства следил в режиме онлайн за запуском на орбиту украинского спутника "Січ-2-30", состоявшимся с пусковой площадки на мысе Канаверал в штате Флорида (США).

14 січня 2022

Ракета-носитель Falcon 9 выведет на орбиту украинский спутник "Сич-2-30"

Сегодня, 13 января,  ракета-носитель Falcon 9 выведет на орбиту украинский спутник "Сич-2-30".

13 січня 2022

Китай пожаловался в ООН на компанию Маска из-за спутников Starlin

Власти Китая во вторник, 28 декабря сообщили, что подали в Управление ООН по вопросам космического пространства жалобу на частную космическую компанию SpaceX, которая принадлежит Илону Маску.

28 грудня 2021

SpaceX перенесла запуск украинского спутника "Сич-2-30"

Компания SpaceX в очередной раз перенесла запуск украинского спутника дистанционного зондирования земли "Сич-2-30" на несколько дней - на 13 января.

22 грудня 2021

NASA впервые запустило космический зонд для столкновения с астероидом

Американское космическое агентство NASA впервые запустило космический аппарат для намеренного столкновения с астероидом с целью изменения его орбиты.

24 листопада 2021