В медиа-центре "4 секторе" прошел круглый стол по вопросам обсуждения проекта документа "Разработка стратегии развития экспортно-ориентированных IT-производств" (укр.).
31 жовтня о 10 годині, в приміщенні медіа-центру "4-й сектор" в рамках діяльності громадської робочої групи "Електронна Україна" (www.e- ukraine.com.ua) відбулося засідання круглого столу з питань обговорення проекту документа "Розробка стратегії просування експортно-орієнтованих ІТ виробництв". Цей документ створено спільними зусиллями громадської робочої групи "Електронна Україна" та Украінської Асоціації Виробників Програмного Забезпечення (УкрАсВПЗ). До до аналізу та обговорення проекту залучено декілька десятків експертів, які є представниками громадських та наукових організацій, державних органів і компаній галузі. Засідання круглого столу має стати фінальним етапом доопрацювання змісту цього документа перед його остаточним включенням до концепції "Електронна Україна" в якості одного з розділів.
Проект спрямований на створення загальної концепції заходів, які необхідно вжити державі, представникам самої індустрії, науковим та громадським організаціям з метою досягнення нового рівня розвитку експортного напрямку галузі розробки програмного забезпечення.
За задумом авторів прискорений розвиток саме експортної складової галузі дозволить Україні вирішувати декілька важливих завдань, а саме:
створення конкурентоспроможної присутності України на світових ринках науково- та інтелектуальноємкої продукції,
створення багатьох тисяч нових робочих місць для кваліфікованих працівників,
підвищення рівня внутрішнього валового продукту та капіталізації вітчизняної економіки без суттєвих капітальних вкладень,
розвиток виключно дружньої до екології галузі товарного виробництва,
подальшої модернізації системи вищої школи та післявузівської освіти, яка базується на сучасних досягненнях світової науки та виробництва,
залучення венчурних та капітальних інвестицій.
Приклади інших держав - Індії, Ірланії, Ізраілю - яки свого часу створили подібні програмні документи говорят самі за себе. Наприклад, Індія, яка почала впроваджувати стратегію "Software Technology Parks of India" на сьогодні експортує програмої продукції та пов'язаних послуг на суму 10 млрд. доларів та займає перше в світі місце в залученні замовлень з-за кордону. Треба додати, що в Індії така концепція була створена та сприйнята державою ще в 1985 році і в той час експорт ПЗ з Індії становим близько 23 млн. доларів. Сьогдні в індійській галузі експорту ПЗ працює більш як 300 000 професіоналів. Ще більш вражаючим прикладом є Ізраїль в якому експорт ПЗ становить вже майже 3,5 млрд. доларів, чого досяягнуто зусиллями близько 20 000 спеціалістів.
Сьогодні Україна має кращі стартові умови для розвитку цього напрямку експорту ніж, наприклад, Індія. За попередніми оцінками цього року в Україні буде вироблено продукції та надано послуг з виготовленя ПЗ для потреб експорту на рівні 71 млн. доларів. Це втричи більше ніж на початку системного розвитку такої ж індустрії в Індії. Окрім того, на поточному етапі ринок потреб в таких продуктах та послугах зростає значними темпами, близько 22-25% на рік, що послуговує додатковим сприятливим фактором. До того ж в Україні збережена та розвивається система вищої професійної освіти, яка є однією з визнаних у світі з точки зору її фундаментальності та якості. Разом з тим Україна знаходиться набагато ближче ніж Індія до деяких з основних ринків споживання такої продукції та послуг - Європейського Союзу. Ці та інші фактори можуть стати гарним "стартовим капіталом" за умови впровадження системних заходів підтримки з боку держави та власних зусиль галузі.
Круглий стіл має на меті аналіз та обговорення найбільш ефективних механізмів макро- та мікроекономічного характеру, необхідних для докорінного підвищення темпів росту галузі виробництва ПЗ.
Прес-реліз ГРГ "Електронна Україна".