Вице-премьер-министр Украины Дмитрий Табачник провел совещание по вопросам развития биосферного заповедника "Аскания-Нова". (укр.)
Віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник провів нараду за участю керівництва Міністерства освіти та науки, Національної академії наук України, Української Академії педагогічних наук, Української Академії аграрних наук, Херсонської обласної державної адміністрації. Головною темою обговорення стали питання щодо подальшого розвитку національного біосферного заповідника "Асканія-Нова".
"Асканія-Нова" - унікальний об'єкт природно-заповідного фонду України. Його заповідний комплекс поєднує найбільшу в Європі ділянку типчаково-ковилового степу, зоологічний та дендрологічний парки, в яких розмістилися тисячі унікальних тварин та птахів, зокрема бізони, коні Пржевальського, різноманітні види антилоп, оленів. "Асканія-Нова" є природоохоронною науково-дослідною установою міжнародного значення, заповідний степ якої внесено у кадастр ЮНЕСКО як еталон степових систем екопланети і одним з перших включено до світової мережі біосферних резерватів. На сьогодні площа заповідника складає понад 11,5 тисяч гектарів.
Унікальність дикої природи заповідника і, разом з тим доступність, розміщення поблизу місць масового відпочинку роблять його надзвичайно важливим для розвитку екологічного туризму. Лише у 2003 "Асканію-Нову" відвідало близько 70 тисяч туристів. На території заповідника знаходиться садиба його засновника Е. А. Фальц-Фейна.
Разом з тим, як зазначив Д. Табачник, "...стан, у якому сьогодні знаходиться заповідник, на жаль гірший за той, що був у 1992 році, коли була призупинена програма розвитку "Асканії-Нової". Наше головне завдання сьогодні - зберегти унікальний заповідник з майже 150-літньою історію, відновити його діяльність, як це було при його засновниках, та передати цю перлину природно-заповідного фонду України нашим дітям" .
За результатами обговорення, враховуючи велике екологічне та культурне значення заповідника, віце-прем'єр-міністр доручив відповідним центральним органам виконавчої влади внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови "Про Державну програму розвитку заповідного комплексу "Асканія-Нова" на 2004-2008 роки".
В ході наради віце-прем'єр-міністр також повідомив про наміри наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ) передати у власність України будівлю товариства у м. Сарсель (Франція). За словами Д.Табачника, цей центр міг стати центром науково-навчальної роботи Національної Академії Наук України, здійснюючи свою діяльність під егідою Посольства України у Французькій Республіці .
Віце-прем'єр-міністр доручив Міністерству закордонних справ, Національній академії наук України здійснити відповідні юридичні процедури з підготовки та передачі зазначеної будівлі у власність України.
1856 року відомий землевласник Едуард Фальц-Фейн придбав у таврійських степах маєток площею майже 50 тис. гектарів. Через кілька десятиріч цей маєток увійшов у світові довідники як материк первозданної природи. У 1874 року тут було побудовано перші вольєри для птахів та місцевих видів ссавців. Пізніше вони перетворилися на унікальний акліматизаційний зоологічний парк. Дендрологічний парк Асканії-Нової також було закладено і вирощено Фальц-Фейнами.
За ці заслуги російський цар Микола II надав Фальц-Фейнам право володіння родовим гербом із зображенням коня Пржевальського .
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.