Украинские офтальмологи делятся опытом с ливийскими

21.02.2004, 13:17

В Киевском "Центре микрохирургии глаза" находится с визитом ливийская делегация, цель которой - согласовать условия и направления сотрудничества между Украиной и Ливией в отрасли здравоохранения, в частности, офтальмологии. (укр.)

Сьогодні хвороби ока та його придатків актуальні для усіх країн. Більш ніж половина людей у віці 60 років має порушення катаракти. В Україні захворювання ока мають тенденцію до зростання. Якщо у 2001 році хвороби ока та придаткового апарату складали 8004,2 на 100 тисяч населення, то у 2003 році - 8163,7 на 100 тисяч населення. Відмічається зростання захворюваності на глаукому (на 7,6%). Досить часто це захворювання виявляється на пізніх стадіях, коли наступила абсолютна незворотна сліпота. Спостерігається зростання захворюваності сітківки ока (на 23,5%). Найбільш поширеним захворюванням є катаракта.

Лівію та Україну зв'язують давні дружні стосунки. Активізації відносин у галузі охорони здоров'я сприяв візит Президента України Л. Д. Кучми в 2003 році до Лівії. Саме офтальмологія була обрана однією з галузей, у якій йде найбільш активна співпраця та допомога дружній країні - Лівії. Міністром охорони здоров'я України Андрієм Володимировичем Підаєвим було підписано Договір про співпрацю в галузі охорони здоров'я між Україною та Лівією, що також сприяло розвитку взаємовідносин. Українські лікарі, зокрема фахівці Київського "Центру мікрохірургії ока" брали активну участь в розвитку офтальмологічної клініки, яка була заснована в цій країні. Багатьом лівійським громадянам були надані медичні послуги в нашій країні. Праця українських лікарів-офтальмологів отримала високу оцінку та визнання закордоном. Наші фахівці вдало проводять хірургічні втручання вищої категорії складності.

Відкриваючи зустріч головний офтальмолог Міністерства охорони здоров'я України проф. Миколай Маркович Сергієнко привітав лівійську делегацію та висловив готовність українських лікарів і надалі допомагати громадянам Лівії та сприяти розвитку лівійської охорони здоров'я. Він зазначив, що Київський "Центр мікрохірургії ока" має достатню технічну базу та досвід в проведенні оперативних втручань на око. "За минулий 2003 рік зокрема в Київському "Центрі мікрохірургії ока" було зроблено більш 15000 операцій, щорічно надається консультативна допомога 80 тисячам хворих, - зазначив Микола Маркович. - Виконуються унікальні за своєю складністю операції із застосуванням найсучасніших методик, використовуються лазерні методи лікування ока, за допомогою яких надається ефективна допомога хворим з патологією очного дна". На Всесвітньому конгресі, що проходив у Індії, дали високу оцінку роботі українських лікарів по виділенню пухлин, що знаходяться далеко за очним дном. Але залишається відкритим питання щодо заснування банку роговиці, що є дуже актуальною проблемою для трансплантації тканин ока.

Представники Лівійської делегації високо оцінили професіоналізм українських фахівців. Лівійцям добре відомі приз віща українських офтальмологів М.М. Сергієнко, І.А. Шулєжко, А.М. Сергієчко, Л.П. Новака та інших. Лівійська сторона зацікавлена у перейманні досвіду ведучих українських офтальмологів. Як зазначила голова лівійської делегації, директор офтальмологічного центру м. Тіроля д-р Свад Витури, мета нинішньої зустрічі - розвиток та підвищення кваліфікації лівійських лікарів. "Україна - дружня нам країна, яка має досвідчених лікарів. Тому ми вдячні за цей прийом та співпрацю в галузі офтальмології. Україна має добру репутацію в цей галузі, і ми сподіваємося, що цей візит допоможе здійснити подальший розвиток стосунків", - зазначила д-р Свад. Лівійські лікарі зацікавлені у допомозі українських колег щодо проведення операцій з виділення катаракти ока, вітреоретинальних втручань на скловидному тілі та сітківці ока. А згодом у застосування в лівійському офтальмологічному центрі методики кератопластики.

Сьогодні в Україні проводяться операції за сучасними методиками. Виділення катаракти здійснюється за методом факоемульсіфікації. Факоемульсіфікація - це інвазивна методика, коли через мікроскопічний розріз замість виділеної катаракти вводиться гнучка лінза. У Київському "Центрі мікрохірургії ока" за минулий рік було проведено 8418 операцій катаракти з імплантацією лінзи серед дорослих. У Центрі вдало проводяться операції з кетаропластики (операцій по заміні непрозорої роговиці ока), при яких застосовується "жива" тканина ока, яка згідно з законодавством України береться від померлої людини при згоді родичів.

Високо оцінив досягнення українських лікарів та співпрацю з нашою країною заступник посла Лівії в Україні з питань охорони здоров'я пан Фурджані Абдусала. Він зазначив, що багато лівійців отримали медичну допомогу в Україні. Лівія зацікавлена у розвитку співвідношень саме з нашою країною, бо гарним партнером буває лише друг. "Ми сподіваємося на співпрацю з Україною, - зазначив заступник посла, - Особливо сприятливі обставини для співпраці у медичній сфері склалися після візиту до нашої країни пана Кучми, тому зараз ми сподіваємось на зміцнення та розвиток стосунків".
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також