На выборах президента Украины было зарегистрировано 12574 иностранных наблюдателя

13.01.2005, 11:44

Межведомственная рабочая группа по содействию деятельности официальных наблюдателей подвела итоги пребывания наблюдателей из иностранных государств и международных организаций во время выборов президента Украины. (укр.)

У зв'язку із від'їздом спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій під час виборів Президента України у 2004 році Міжвідомча робоча група із сприяння діяльності офіційних спостерігачів, яку очолював Микола Азаров, надає інформацію за підсумками перебування спостерігачів іноземних держав в Україні.

Під час всіх етапів виборів Президента України в 2004 році було зареєстровано 12 тисяч 574 іноземних спостерігачі (на виборах 1999 року - 576 осіб). Найбільша кількість спостерігачів була офіційно зареєстрована під час повторного голосування другого туру президентських виборів 26 грудня 2004 року - 10 тисяч 370 осіб, тоді як під час першого туру (31 жовтня 2004 року) зареєстрована 991 особа, під час другого туру (21 листопада 2004 року) - 3 тисячі 767 осіб.

Найбільша кількість спостерігачів була зареєстрована від Українського конгресового комітету - 2479 осіб, від Організації з питань Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) - 1986 осіб, від Республіки Польща - 1355 осіб, від Національного Демократичного інституту (США) - 1285 осіб, від інституцій СНД - 952 особи.

Усі іноземні спостерігачі за ходом виборчої кампанії відзначили зменшення прикладів зловживання адміністративним ресурсом, свободу зібрань, значно збалансованіше висвітлення подій у ЗМІ, зменшення повідомлень про тиск на людей та примус голосувати за одного з кандидатів.

Так, зокрема, представник Місії ОБСЄ/БДІПЛ Герт Хінріх Аренс відзначив, що "... український народ заслуговує на схвальну оцінку за свою миролюбну позицію протягом усього виборчого процесу."

Виконавчий комітет Місії СНД наголосив, що "члени Міжвідомчої робочої групи із сприяння діяльності офіційних спостерігачів успішно забезпечували координацію діяльності центральних та місцевих органів влади, а також взаємозв'язок між спостерігачами та всіма суб'єктами виборчого процесу... В Україні було створено всі умови для повноцінної діяльності спостерігачів".

Члени Європейської мережі організацій, що спостерігають за виборами (ІНЕМО), зазначили, що "... враховуючи складні обставини, в яких відбувались вибори, найзначніші заходи з врегулювання складної ситуації були вжиті вчасно".
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також