Правительство начинает системную работу по преодолению детской беспризорности в Украине

21.04.2005, 15:19

Правительство разрабатывает комплексную программу преодоления детской беспризорности в Украине. (укр.)

Про це йшлося на нараді в Кабінеті Міністрів, яка відбулася під головуванням прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Окрім закладених у бюджеті 70 млн. грн., уряд планує використати на боротьбу з дитячою безпритульністю 300 млн. грн. резервного фонду Кабінету Міністрів України. "Ми вже з сьогоднішнього дня почнемо реалізацію програми боротьби з дитячою безпритульністю. І у нас умовно на ці цілі є 370 млн. грн. З них майже 300 млн., які закладені в резервному фонді Кабміну", - підкреслила глава уряду.

За словами Юлії Тимошенко, для вирішення проблем дитячої безпритульності в Україні буде створено спеціальний фонд. "Я думаю, кожен бізнесмен вважатиме за честь вкласти туди свою копійку", - зауважила прем'єр-міністр України. Уряд також планує залучити до подолання дитячої безпритульності в Україні світову спільноту. "Думаю, і світ нам допоможе, і всім світом ми подолаємо це ганебне явище", - наголосила Юлія Тимошенко.

При цьому уряд планує вирішувати проблеми дитячої безпритульності в Україні без залучення до роботи представників силових структур. "Ми не запрошували і не будемо запрошувати силові структури. Наше завдання - зробити так, щоб безпритульні діти отримали привабливе місце для життя та роботи", - підкреслила вона.

За словами Юлії Тимошенко, всіх безпритульних дітей умовно розподілено на три вікові категорії. До першої належать немовлята та малі діти (віком до 3 років), до другої категорії, так званого "керованого" віку - діти 3-10 років, а до третьої (важко керованого віку) - діти до 18 років, які вже встигли вийти на вулицю і заробити кримінальним шляхом свою першу копійку. Для наймолодших дітей уряд планує створити нормальні умови в дитячих будинках. Буде проведено їх інспекцію, що має виявити, в яких умовах живуть діти і як ці будинки фінансуються. "Ми розглянемо питання створення зовсім інших фінансово-організаційних умов. Кожен такий будинок буде поставлений на окремий облік. Окрім запланованих бюджетних коштів на вирішення цієї проблеми будуть виділені майже всі кошти резервного фонду Кабміну ", - підкреслила керівник уряду.

Для дітей 3-10 років уряд піде шляхом відмови від шкіл-інтернатів, сама назва яких несе негативне психологічне навантаження. "Ми готові для таких дітей побудувати прекрасні школи в екологічно чистих регіонах, де раніше були піонерські табори та бази відпочинку", - сказала Юлія Тимошенко. За словами керівника Уряду, вже завтра вона проведе з цього питання селекторну нараду з головами облдержадміністрацій.

Для дітей 11-18 років створюватимуться міні-містечка, в яких вони зможуть жити та працювати. "Ми разом з ними створимо такі містечка, де ці діти своїми руками будуватимуть житло, отримуватимуть зарплати, матимуть достойні магазини і систему навчання", - заявила Юлія Тимошенко.

Найнеприємніше у цій роботі, вважає прем'єр-міністр, - це відсутність обліку: скільки сьогодні в Україні є реально безпритульних. "Обсяг проблеми сьогодні не знає ніхто. І ми тільки починаємо приступати до її вирішення", - підкреслила керівник Уряду. Вона повідомила, що має намір особисто перевірити стан утримання дітей у дитячих будинках. "Хай керівництво областей готується, я без попередження завітаю до кожного будинку для немовлят і подивлюся, в якому вони стані", - сказала Юлія Тимошенко.

Протягом 2002-2004 років рейди та перевірки щороку виявляли понад 50 тисяч безпритульних дітей в Україні. За офіційними статистичними даними на початок 2005 року в Україні налічувалося 97,6 тисяч дітей-сиріт, які входять до так званої групи ризику. На обліку в органах місцевого самоврядування стоять близько 80 тисяч сімей, в яких не забезпечується належний догляд за дитиною. А в 93 українських притулках за 2004 рік перебували 26194 вихованців.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також