Вчера, 20 ноября, в Министерстве охраны здоровья Украины в присутствии руководителей медицинской отрасли Украины, представителей делегации Европейской Комиссии в Украине, украинских и европейских специалистов, а также представителей медицинской общественности открыто проект "Содействие реформе вторичной медицинской помощи в Украине", который финансируется Европейской Комиссией (общий бюджет проекта - 4 млн. евро). (укр.)
Проект було ініційовано Урядом України на підтримку заходів щодо створення ефективної та доступної системи охорони здоров.я в Україні, де важливу роль відводиться вторинній ланці медичного обслуговування населення. Вторинна медична допомога в Україні залишається найбільш складною ланкою процесу реформування і поглинає непропорційно велику частку коштів державного бюджету, що виділяються на охорону здоров.я та утримання трудових ресурсів.
Протягом 2,5 років діяльність проекту буде спрямовано на розбудову сучасної інфраструктури та організаційного розвитку вторинної ланки медичної допомоги у трьох пілотних областях (Житомирській, Харківській та Полтавській). Будуть створені можливості для покращення надання медичних послуг у лікарнях, відпрацьовано ефективну модель фінансового управління вторинним рівнем медичної допомоги, втілені тренінгові програми підвищення кваліфікації фахівців.
Реалізація проекту передбачає активний обмін досвідом між закладами охорони здоров.я країн Європейського Союзу та України. Передача європейського досвіду буде здійснюватись шляхом залучення провідних європейських фахівців проекту, що представляють досвід Німеччини, Голландії, Італії, Фінляндії та Росії, та навчання українських фахівців безпосередньо в країнах ЄС.
У рамках проекту створено чотири основні робочi групи - з розробки національної стратегії, розвитку кадрових pecypciв, регiонального розвитку та монiторингу, лiкарняної iнфраструктури та медичних технологій. Протягом двох тижнів буде розроблено ряд заходiв, спрямованих на досягнення домовленостей, із врахуванням результатів проектів у сфері охорони здоров.я минулих років.
У системі МОЗ стаціонарну медичну допомогу населенню України надають 2,6 лікарняних закладів, ліжковий фонд яких складає 407 тис. ліжок.
У 2006 р. всього проліковано у стаціонарах лікарень 10,2 млн. осіб. Рівень госпіталізації становив 22,0 на 100 жителів. Термін середнього перебування хворого у стаціонарі становив 13 днів.
По материалам пресс-релиза Министерства охраны здоровья Украины.