Меркель: Украина однозначно в сфере интересов Германии

27.02.2009, 10:52
Фото: www.dw-world.de

Долгосрочная перспектива Украины зависит от построения партнерских и стратегических отношений с Россией, считает немецкий канцлер Ангела Меркель. Об этом она заявила в разговоре с иностранными журналистами в Берлине. (укр.)

На думку федерального канцлера, завдяки своєму географічному становищу, Україна просто змушена перебувати між ЄС і Росією у всіх сенсах цього формулювання. Врешті-решт, Україна в довгостроковій перспективі багато в чому залежить від того, як нам вдасться побудувати наші партнерські і стратегічні відносини з Росією. Це повністю на користь України, відзначила канцлер.

Торкнувшись питання українсько-російських відносин, Анґела Меркель не забула й про внутрішньополітичну кризу в Україні. Канцлер відзначила, що поки що політична ситуація в Україні є важкою, а керівництву навіть складно ухвалювати якісь рішення. Звичайно, хотілося б посприяти Україні стати більш політично керованою, підкреслила Меркель.

Канцлер Німеччини додала, що Україна однозначно перебуває в сфері інтересів Німеччини, а у ЄС входить до групи країн Східного партнерства. Вона повідомила, що на 7 травня намічений спеціальний саміт ЄС з питань східної політики. Серед іншого, там розглядатиметься і питання відносин з Україною і надання їй допомоги для подолання економічної кризи. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Читайте також