В Британии посредники незаконно продавали украинское оружие

20.08.2009, 11:19

Британский парламентский комитет по контролю за экспортом оружия обнародовал отчет, в котором утверждается, что британские посредники, возможно, перепродали оружие, приобретенное в Украине, в страны, на которые распространяется эмбарго. (укр.)

У Британії терміново розпочато розслідування. Про надзвичайну чутливість цього питання стало прохання міністра закордонних справ Девіда Мілібенда до членів парламентського комітету на чолі з Роджером Беррі - поки не оприлюднювати деталі наявного в них документу, аби не перешкодити слідству. Там перераховано назви британських фірм-посередників, що одержали від української державної служби контролю за експортом ліцензію на експорт легкої зброї із радянських запасів.

За словами членів комітету, вони легко отримали список фірм у травні у Києві від заступника міністра закордонних справ України Олександра Горіна. Беррі каже, що комітет ні в чому не звинувачує Україну, а радше звертає увагу британського уряду на потребу кращого контролю: "Точка зору комітету полягає у тому, що Британія має примушувати виконувати свої експортні критерії, посилювати власний контроль за зброєю".

У звіті комітет висловив занепокоєння, що британське МЗС нічого не знало про продаж Україною зброї британським посередницьким фірмам, хоча ця інформація була легкодоступною. І закликав британські дипломатичні представництва у великих країнах-експортерах зброї тісніше співпрацювати з місцевими органами експортного контролю, аби одержувати інформацію про британські фірми, які одержують ліцензії на продаж зброї. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Читайте також