Amnesty Internationalк критикует Украину за безнаказанность милицейского произвола

24.05.2012, 11:37

Международная правозащитная организация Amnesty International опубликовала новый отчет относительно соблюдения прав человека в разных странах. Согласно отчету правозащитников в Украине в 2011 году сохранялась атмосфера безнаказанности милицейского произвола. (укр.)

Багато країн світу мають проблеми з дотриманням прав людини. Згідно з новим щорічним звітом правозахисної організації Amnesty International, у 101 країні світу було зафіксовано жорстке поводження та катування зі сторони силових органів. У 91 країні торік спостерігалось обмеження свободи слова й думки. До об'єктів критики потрапили Україна й Азербайджан - країни, в яких цьогоріч проводяться масштабні міжнародні заходи: футбольна першість "Євро-2012" в Україні та Євробачення в Азербайджані.

У звіті Amnesty International проаналізовано ситуацію в 155 країнах - від Афганістану до Кіпру. 2011-й рік був винятковим, адже незліченна кількість людей вийшла на вулиці відстоювати свої права, зазначив генеральний секретар німецького відділення Amnesty International Вольфганґ Ґренц. Демонстрації в Тунісі, Єгипті та Лівії продемонстрували, що ті уряди, які не поважали права своїх громадян, зрештоюне змогли втриматись при владі.
Щоправда, за винятком Тунісу, в інших країнах "арабської весни" події розвивались не зовсім позитивно, відмічає Ґренц. А ситуація зі свободою слова в Єгипті навіть трохи погіршилась.

Досить критично Amnesty International коментує ситуацію в Азербайджані, який саме приймає пісенний конкурс Євробачення. Нині в країні за ґратами перебувають 17 політичних в'язнів. Організація занепокоєна придушенням протестів та обмеженням права на мирні зібрання і свободу слова у кавказькій державі.
Ґренц вважає, що гучна подія повинна бути використана для того, аби висловити скарги із цього приводу. На його думку, існує ймовірність покращення ситуації, адже керівництво країни турбується про імідж та може піти на поступки.

Amnesty International занепокоєна й ситуацією в Україні, яка невдовзі прийматиме "Євро-2012". Адже тортури та інші види жорстокого поводження так і не були покарані. Окрім того, міжнародні правозахисники не бачать поступу в незалежності судової системи. А системою кримінального правосуддя в країні можуть зловживати з політичною метою. Ґренц наголосив, що на цій спортивній події також не треба замовчувати скарги стосовно порушень в країні. Він також поставив риторичне питання до тих німецьких політиків, які відмовились їхати на "Євро-2012", що вони зможуть зробити для покращення ситуації в країні, не відвідавши її. Щоправда, критики зазнала й інша країна-господар "Євро-2012" - Польща. За даними правозахисників, у ній дискримінуються права ромів, а інколи на них здійснюються расистські напади.

Частину критики на свою адресу отримала й Німеччина. Зокрема, в країні так і не було створено систему незалежних органів, які б реагували на скарги громадян стосовно неправомірних дій поліції. Окрім того, в останні роки Німеччина постачала зброю до Єгипту, Лівії, Бахрейну та Ємену. За словами Ґренца, це відбулось тоді, коли можна було передбачити, що уряди країн використовуватимуть її проти учасників акцій протесту. Експерт відмітив, що багато країн мають подвійні стандарти у галузі експорту озброєнь. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Читайте також

Читайте также