В Национальном музее литературы Украины открылась выставка ко дню рождения Леси Украинки "...Я жива! Я буду вічно жити...!"

27.02.2016, 10:20

25 февраля при участии вице-премьер-министра - министра культуры Вячеслава Кириленко в Национальном музее литературы Украины состоялась презентация выставки к 145-летию со дня рождения великой украинской поэтессы Леси Украинки.(укр.)

"Сьогодні ми згадуємо нашу велику Лесю Українку. Цей день важливий для кожного з нас, для всіх хто цікавиться Україною, її інтелектуальною історією - найкращими здобутками та її сьогоденням. Хочу згадати про пам'ятник поетесі, який стоїть в Києві на площі Лесі Українки. Вона стоїть в оточенні гранітного каміння, великих будинків радянської доби і всупереч всьому така поодинока додає нам сили духу, можливо в цьому є символічність її постаті. Наскільки тонкою Леся Українка була в своїй ліриці, настільки крицевою, сталевою вона була в своїй волі до реалізації тих життєвих настанов, на яких стояла протягом всього свого, нажаль, не довгого, але такого великого для України життя", - сказав В'ячеслав Кириленко.

"Видатнішої жінки в жіночій європейській літературі 20 століття не було, революційнішої, ніж володарка "Кассандри" і "Камінного господаря" не було. Сьогодні, навіть того не знаючи, українці відзначили цю дату - до 145-річчя Лесі Українки українці на фронті взяли Широкіно, українці в тилу зараз проводять першу в історії незалежної України акцію громадянського протесту біля каналу "Інтер" проти інформаційної окупації України. Лариса Петрівна ставлять жирний лайк", - сказала Оксана Забужко.

У відкритті вставки також взяли участь відомі українські письменник Іван Драч, знані українські художники Василь Перевальський, Василь Чебаник, Володимир Слєпченко, Василь Корчинський та літературознавець Лариса Мірошніченко.

В основу експозиції виставки увійшла колекція із фондів Національного музею літератури України, яка зібрана науковцями впродовж 35 років. Вагому частину експозиції становлять портретні зображення Лесі Українки, виконані відомими українськими митцями народним художником України Василем Касіяном, академіками Володимиром Слєпченком та Василем Чебаником, заслуженим художником України Олексієм Штанком, художницею Ларисою Івановою та Наталією Синишин.

Вперше на виставці для широкого кола відвідувачів представлені скульптурні портрети Лесі Українки, виконані Галиною Кальченко та Миколою Обезюком, ювілейні медалі пам'яті Лесі Українки, роботи Галини Кальченко і Мінни та Петра Фліт, а також унікальна камея корифея гліптики Олега Галатіна.

Мистецький проект презентує ілюстрації до творів Лесі Українки в графічних роботах кращих художників України: академіків Миколи Стороженка і Василя Перевальського, народних художників України Михайла Дерегуса, Василя Лопати, Олександра Губарєва, заслуженого художника України Георгія Малакова, художниць Надії Нікіфорової та Надії Лопухової. Виставку доповнила книжкова колекція рідкісних видань творів Лесі Українки - від найдавніших до останніх найновіших видань, які презентувалися у музеї.

Під час відкриття виставки у виконанні студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого прозвучали твори Лесі Українки.
Інф. Прес-служби Міністерства культури України.

Читайте також