Зміни умов автоцивілки в Україні з 1 липня 2022 року

01.06.2022, 17:11

Національний банк України посилив фінансовий захист власників наземних транспортних засобів, ці зміни торкнуться 42 страховиків - членів МТСБУ та всіх українців, у яких укладені договори "автоцивілки". Зміни набирають чинності з 1 липня 2022 року, про це повідомляє видання УНН.

НБУ збільшив розміри страхових сум за такими договорами: до 160 000 (було 130 000) гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих; до 320 000 (260 000) гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих.

"Збільшення страхових сум за договорами "автоцивілки" дозволить споживачам отримати кращий фінансовий захист. Особливо це актуально в умовах зростання цін на деталі та комплектуючі до автомобілів. Водночас вартість полісу для споживачів суттєво не зросте", - вказують у НБУ.

Також з 50 000 до 80 000 гривень на потерпілого збільшено розміри страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення "європротоколу". Йдеться про оформлення документів про ДТП без участі уповноважених працівників Національної поліції України.

"Це дасть змогу більшій кількості постраждалих у ДТП осіб отримати страхову виплату без необхідності виклику на місце аварії представників Національної поліції, часто залучених до оборони країни під час дії військового стану", - пояснюють у Нацбанку.

Враховуючи підвищення страхових сум та збільшення ліміту виплати за "європротоколом", Національний банк розширив діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу. Такий коефіцієнт допомагає оцінити рівень збитковості діяльності страховика. Розширення його діапазону дозволить страховикам мінімізувати ризики та сформувати адекватну тарифну політику для споживачів страхових послуг.

Читайте також