Рінат Ахметов подав позов проти Росії до Європейського суду з прав людини

27.06.2022, 15:11

Рінат Ахметов, український бізнесмен, засновник і акціонер групи System Capital Management (SCM), сьогодні, 27 червня, заявив про подання позову до Європейського суду з прав людини проти російської федерації щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час вторгнення в Україну.

"Злочини Росії проти України та кожного українця - кричущі. Винні мають понести покарання. Мною - за допомогою найкращих українських та американських юристів - подано скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов - одна з перших міжнародних юридичних дій проти Росії, мета якого - зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки та розкрадання українських активів", - заявив Ахметов.

Він просить ЄСПЛ притягнути країну-агресора до відповідальності за руйнування української інфраструктури, мародерство та крадіжку експортних товарів. Інтереси Ахметова представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP.

На додаток до позову, бізнесмен просить суд про вживання термінових забезпечувальних заходів, які не допустять подальшої блокади українських портів, мародерства, крадіжки зернових, а також сталі, виготовленої підприємствами SCM.

"Пограбування українських експортних товарів - у тому числі зерна і сталі - вже призвело до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, які помирають від голоду. Це варварство має бути зупинено, а Росія має заплатити сповна. Вірю у справедливість і борюся за неї", - зазначив Ахметов, закликавши інших постраждалих від російської агресії бізнесменів звертатися до ЄСПЛ.

 

Читайте також