Україна планує зібрати щонайменше 50 млн тонн зерна

07.07.2022, 16:18

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький вважає, що можна дати оптимістичний прогноз щодо очікуваного врожаю та його якості цього року. Про це повідомляє видання "Гордон", посилаючись на пресслужбу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"Враховуючи всі обставини посівної, логістики та воєнного часу, очікуємо на непоганий урожай - не рекордний, проте вищий від середньостатистичного за останні п'ять років: від 50 млн тонн зернових. Що стосується пшениці, то переважатиме продовольче зерно", - сказав Висоцький.

Він зазначив, що, попри російські обстріли, в Україні вже почалися жнива.

"Цього року весна була холодніша ніж зазвичай, тому збір урожаю розпочався зі зміщенням, на два-три тижні пізніше. Станом на початок липня активно тривають жнива лише на Одещині. Перші поля почали обмолочувати Миколаївська, Запорізька та Дніпропетровська області. На середину липня жнива триватимуть у всіх регіонах України", - сказав посадовець.

У березні вдалося експортувати 350 тис. тонн, у квітні - приблизно 1 млн тонн, у червні експорт перевищив 2,1 млн тонн агропродукції.

Читайте також