Експорт зерна через канал Дунай-Чорне море - важливий, але недостатній крок для запобігання світового голоду - ООН

11.07.2022, 16:08

Координатор гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter заявив, що натхненний новиною про те, що був відновлений прохід для суден, що перевозять агропродукцію, каналом гирла Бистре суднового ходу Дунай-Чорне море, втім вважає цю подію все ж недостатньою для подолання загрози світового голоду. Про це повідомляє "Міністерство інфраструктури України".

"Натхнені повідомленнями про відновлення експорту українського зерна через канал Чорне море - Дунай. Але цього недостатньо. Оскільки відсутність продовольчої безпеки в усьому світі стає все очевиднішою, відкриття чорноморського маршруту є нашим найкращим варіантом для подолання глобального голоду. Світ не може чекати" - прокоментував Мартін Гріффітс.

Згідно із дослідженням ООН, Україна щороку вирощує достатньо продовольства, щоб нагодувати більше 400 мільйонів людей, тому блокування портів створює загрозу голоду для цих людей.

"Гирло Бистре суднового ходу р. Дунай - Чорне море - це надзвичайно важливий транспортний канал, який може стати "дорогою життя" для тих, країн над якими нависла небезпека голоду. Це стало можливим завдяки звільненню від російських військ острова Зміїний і роботі українських захисників. І ми продовжуємо працювати над тим, щоб врятувати не тільки Україну від російської агресії, але і світ, який путін тримає у заручниках" - прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Читайте також