Обсуждены дальнейшие пути сотрудничества

11.12.2000, 18:53

Сегодня, 11 декабря, Премьер-министр Виктор Ющенко обсудил с главой представительства Европейского банка реконструкции и развития в Украине Эндрю Ситоном и директором инфраструктурного департамента Банка Йоганом Бастином вопросы сотрудничества ЕБРР с Украиной в энергетической отрасли. (укр.)

7 грудня 2000 року Рада Директорів Європейського банку реконструкції та розвитку прийняла рішення про виділення кредиту на добудову блоків на Рівненській та Хмельницький атомних електростанціях. По завершенню зустрічі з Прем'єр-міністром Директор інфраструктурного департаменту ЄБРР Йохан Бастін прокоментував журналістам це рішення та його наслідки для України. За його словами, затвердження даного проекту є важливим кроком у співробітництві Банку з Україною. Адже йдеться не лише про добудову потужностей, що мають компенсувати Україні припинення роботи Чорнобильської АЕС. Проект передбачає виконання ряду важливих заходів в галузі ядерної безпеки. Крім модернізації системи безпеки енергоблоків, які вводяться в експлуатацію, за умовами проекту НАЕК "Єнергоатом" має розпочати інвестиційну програму, спрямовану на поліпшення умов безпеки на всіх українських атомних електростанціях.

Іншим важливим компонентом кредитної угоди між Урядом України та ЄБРР є реформування українського енергетичного сектору. За словами Йохана Бастіна, ЄБРР визнав значний прогрес, досягнутий урядом Віктора Ющенка у реформуванні енергетики. Він відзначив, що реформи, запроваджені в цьому секторі, значною мірою сприяли прийняттю Радою Директорів Банку позитивного рішення щодо кредитування добудови енергоблоків. Проте, зауважив він, в цій галузі ще потрібно зробити багато перетворень. Саме тому серед умов кредитної угоди - продовження реформування енергетичного сектору. На переконання Йохана Бастіна, необхідно зробити цю галузь набагато більш ефективною, поліпшити якість забезпечення споживачів електроенергією і забезпечити здоровий фінансовий клімат в секторі, щоб він не залежав від державного фінансування.

Оскільки ЄБРР очікує, що НАЕК "Енергоатом" погасить кредит з власних прибутків, проект також передбачає підсилення потужностей "Енергоатому", покращення його фінансової та операційної діяльності. Кредит на добудову енергоблоків надійде до України лише тоді, коли будуть виконані найбільш важливі попередні умови, серед яких закриття Чорнобильської АЕС, підтвердження фінансової участі інших кредиторів проекту та позитивний звіт міжнародної робочої групи під егідою "Великої сімки", яка має оцінити загальний стан та перспективи збереження в майбутньому достатнього рівня безпеки на українських атомних електростанціях. Важливою умовою є також відновлення фінансування України Міжнародним валютним фондом. Під час зустрічі сторони погодилися створити спеціальну керівну групу, яка узгоджуватиме процес реалізації проекту.

Йохан Бастін привітав ратифікацію Верховною Радою кредитної угоди з ЄБРР на підтримку енергетичного сектору України на суму $100 млн. Він зазначив, що Україна, за винятком одного незначного питання, яке зараз вирішується, виконала всі умови для отримання кредиту на закупівлю компенсуючого органічного палива на період від припинення роботи ЧАЕС до введення в експлуатацію енергоблоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС.
Инф. пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також