Состоялось заседание Кабинета Министров

14.09.2000, 10:53

13 сентября состоялось заседание Кабинета Министров Украины, на котором было рассмотрено 60 вопросов. (укр.)

Однією з найактуальніших на сьогодні проблем є підготовка паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового опалювального сезону. Як повідомив під час засідання уряду Міністр палива та енергетики України Сергій Єрмилов, продовжується планомірна робота всіх структур паливно-енергетичного комплексу в цьому напрямку. Як засвідчують темпи підготовки до зими та аналіз кількісних показників щодо нагромадження енергозапасів, нинішнього року рівень заготовлених енергоносіїв може бути вищим, ніж у минулому. Зокрема, на сьогодні на складах уже зосереджено 2 млн. 204 тис. тонн вугілля. Це всього на 0,3% нижче від минулорічного показника. До кінця вересня є всі підстави перевищити показники минулого року щодо заготівлі вугілля.

Міністр економіки Василь Роговий звернув увагу журналістів на два важливих рішення, що були прийняті на засіданні Кабінету Міністрів. Зокрема, було надано новий юридичний статус та відповідні функції Державній комісії по контролю за цінами. Раніше Державна інспекція працювала та входила до складу Міністерства економіки.

Однією з найбільш болючих проблем у нашій економіці є подолання платіжної кризи. Василь Роговий окреслив як низький рівень застосування такого механізму санації, як банкрутство. Він висловив сподівання, що наступного року цей механізм буде застосовуватись більш активно, особливо щодо найбільших боржників, які й зараз не поспішають розрахуватися з боргами. Для того щоб удосконалити вексельний обіг та уникнути поглиблення кризи неплатежів, уряд вирішив заборонити підприємствам, 100% акцій яких знаходяться у державній власності, самостійно видавати векселя. Серед інших заходів, за словами Василя Рогового, планується подати на розгляд Верховної Ради проекти законів про відміну механізму примусового відрахування коштів з рахунків підприємств-боржників перед бюджетом ("Картотека - 2") та про списання боргів підприємств за умов повної сплати податків у 2000 році.

На засіданні КМУ розглядалися також питання, пов'язані з введенням в дію закону про страхування від нещасного випадку на виробництві. Виступаючи перед журналістами, Міністр праці та соціальної політики Іван Сахань повідомив, що на сьогоднішній день питання регресних виплат на виробництві не розв'язано. За словами І.Саханя, потрібне принципове рішення щодо розв'язання цієї проблеми. Для введення в дію відповідного Закону, сьогодні проводиться організаційна робота, зазначив він. Створено на тристоронніх засадах правління фонду, сформована виконавча дирекція цього фонду та керівництво обласних відділень. Заборгованість з регресних виплат складає 650-670 млн. грн., повідомив Міністр. Після введення в дію закону з'явиться можливість розпочати постійні поточні виплати та поступово погашати заборгованість. Закон передбачатиме диференційований збір коштів, залежно від того, наскільки ризиковано працюватиме галузь, повідомив І.Сахань. Кабінет Міністрів вже розробив класифікацію галузей за 20 категоріями, які і будуть визначати розмір зборів до фонду.
Инф. пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також