Массовый мор рыбы, который ранее наблюдался в реках Полтавщины, теперь угрожает обитателям рек Черкасской области. (укр.)
Спочатку перелякані рибалки сіл, що розташовані на берегах Сули, Хоролу, Удаю, Многи, Коломак тощо, навіть почали говорити про можливе хімічне отруєння води. Та, як запевнив начальник держуправління екології та природних ресурсів у Полтавській області Микола Проскурня, лихо спричинили недостатні обсяги розчиненого у теплій воді кисню, - його вміст менше за норму у 5-9 разів!
Тепер же довготривала спека знизила вміст кисню в річці Рось поблизу Корсунь-Шевченківського, що на Черкащині. Вміст кисню тут зменшився, за даними прес-служби Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, до 0,96 мг на літр. Тоді як норма складає 2 мг на літр.
А причина цього - особливості нинішнього літа. На початку воно поливало потоками води, які "злизували" прибережні грунти разом з рослинністю, перевантаживши річки органікою, а тепер вона загниває під дією останніх спекотних тижнів. Розкладаючись, зелень поглинає частку вкрай необхідного для риби кисню і підводні мешканці буквально задихаються. Зазвичай, першими випливають на поверхню догори черевом "аристократичні" види риби, які найменше пристосовані до кисневого голоду - щуки, лини, плітки.
Инф. газеты "Україна молода".