В Таиланде проходит заседании правления Глобального фонда по борьбе со СПИДом, туберкулезом и малярией

14.10.2003, 11:24

Министр здравоохранения Украины Андрей Пидаев принимает участие в шестом заседании правления Глобального фонда по борьбе со СПИДом, туберкулезом и малярией, которое проходит в Таиланде с 13 по 16 октября. (укр.)

На пленарному засіданні високого рівня 58-сесії Генеральної асамблеї ООН, що нещодавно відбулась в Нью-Йорку, Президент України Л. Д. Кучма підтвердив політичну відданість керівництва нашої держави справі боротьби з ВІЛСНІДом та високо оцінив діяльність Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в правлінні якого Україна представляє інтереси країн-реципієнтів Європейського регіону та СНД.

Протягом 2002-2003 років Міністерство охорони здоров'я України забезпечувало координацію між країнами регіону, представляло узгоджену позицію щодо формування політичних, інституційних, управлінських, фінансових та партнерських засад Глобального фонду на засіданнях правління. Створена мережа національних координаторів 17 країн, розроблені та погоджені правила процедури роботи груп країн-реципієнтів Європейського регіону, спираючись на досвід України 12 країн регіону вже отримали кошти Глобального фонду. За зазначений період відбулось п'ять засідань правління Глобального фонду, під час яких міністр хорони здоров'я України очолював делегацію країн-реципієнтів Європейського регіону та СНД в статусі члена правління. Оскільки дворічний ротаційний період, передбачений правилами процедури роботи правління, закінчується наприкінці 2003 року, шосте засідання правління Глобального фонду, що розпочало свою роботу в Таїланді, є останнім для України, в якості члена правління.

Відбуваючи до Таїланду Андрій Володимирович Підаєв зазначив: "Протягом двох років Україна представляючи інтереси країн-реципієнтів у правлінні Глобального Фонду, щоразу доводила свою політичну відданість справі боротьби з ВІЛСНІДом, досвід отриманий Україною сьогодні є прикладом для багатьох країн - і це результат консолідації зусиль всіх рівнів влади та громадянського суспільства нашої держави. Передаючи своєрідну естафету у правлінні Глобального Фонду я хочу сказати, що Україна не зменшить темпи своєї діяльності на шляху боротьби з ВІЛСНІДом, а навпаки використовуючи набутий досвід зможе примножити свої надбання і надалі служитиме прикладом для країн нашого регіону".
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також