Информация МОЗ Украины о ситуации во Львовской области

08.10.2003, 11:55

По состоянию на 7 октября во Львовской области с признаками заболевания зарегистрировано 400 человек, в том числе 338 детей школьного и дошкольного возраста. (укр.)

З них у с. Вербляни - 248, в т. ч. 192 дитини, 56 - дорослих; у с. Коти - 69 дітей; у с. Дубровиця - 25 дітей; у с. Старичі - 58, в т. ч. 52 дитини. Стан перебігу захворювання - легкий. На госпіталізації знаходиться 7 дітей, з них у дитячому відділенні Яворівської ЦРЛ - 6 дітей та 1 дитина - в ОДКЛ (обласній дитячій клінічній лікарні) з діагнозом двобічна пневмонія.

Починаючи з 24.09.2003 по 06.10.2003 оглянуті 1806 жителів с. Вербляни, 163 жителі с. Коти, 174 жителі с. Дубровиця, 914 жителів с. Старичі.

Джерело зараження - ймовірно вірус грипу та інші збудники інфекції, шляхи передачі інфекції - повітряно-крапельний.

У скерованих на дослідження пробах повітря, води та грунту відхилень від норми не виявлено.

В брифінгу, який відбувся в приміщенні МОЗ 07.10.2003, прийняли участь: директор державного департаменту санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України С. П. Бережнов, головний токсиколог МОЗ України Б. С. Шейман, директор Інституту екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя МОЗ України М. Г. Проданчук.

С. П. Бережнов ознайомив присутніх с попередніми висновками роботи комісії МОЗ.

Фахівці відповіли на широке коло питань стосовно джерел інфікування населення, клінічних проявів захворювання, стану здоров'я госпіталізованих та оглянутих осіб. Микола Проданчук, відповідаючи на запитання журналістів, відзначив: "Саме керуючись принципами доказової медицини, токсикологами та фахівцями СЕС були проведені необхідні дослідження. За попередніми результатами, відхилень від норм не виявлено. Зараз планується проведення більш детального дослідження, яке сьогодні, завдяки державній підтримці служби екстреної медичної допомоги, можливо здійснити силами українських фахівців на високоспеціалізованому обладнанні"

Також фахівцями неодноразово підкреслювався той факт, що клінічна картина захворювання відповідає проявам захворювання на ГРІ і не співпадає з проявами, які фіксуються при хімічному отруєнні.

Робота комісії МОЗ України в Яворівському районі Львівської області триває.

Ситуація знаходиться під контролем Міністерства охорони здоров'я України.

Попередні висновки роботи комісії МОЗ:

Дії медичних працівників щодо ситуації, яка виникла в населених пунктах Яворівського району та обсягу лікувально-профілактичних заходів, були своєчасними та адекватними.

Враховуючи виділення вірусів грипу від хворих, неодночасність захворювання дітей впродовж вересня 2003 року, реєстрацію нових випадків захворювання по сьогоднішній день слід думати про інфекційну природу захворювання.

Клінічна картина захворювання у більшості захворілих (наподоподібний сухий кашель, відсутність підвищення температури тіла, симптомів загальної інтоксикації, виражених катаральних явищ верхніх дихальних шляхів), висока його контагіозність дає підстави вважати, що у дітей має місце випадки ГРІ іншої етіології. Виявлення антигену грипу А в 15 випадках підтверджує можливість змішаної інфекції.

Перебіг захворювання - легкого та середнього ступеня важкості. Важких форм та смертельних випадків не зареєстровано.

Результати клініко-лабораторних даних, епідеміологічного розслідування, просторово-часових інтервалів виникнення та розвитку клінічних симптомів, дають підстави для виключення дії хімічних чинників, як етіологічних причин виниклої ситуації.

Враховуючи представлені медичною службою Західного оперативного командування дані про реєстрацію ГРІ серед персоналу полігону та італійського контингенту військ НАТО в період проведення військових навчань та тісне їх спілкування з місцевим населенням, ймовірним джерелом інфікування жителів зазначених сіл могли бути військовослужбовці даних контингентів.

Проведені лабораторні та інструментальні дослідження держсанепідслужбою спільно з 28-м санепідзагоном та держуправлінням екоресурсів свідчать про те, що хімічний фактор, який формувався в період проведення навчань не являвся джерелом виникнення отруєнь і негативного впливу на стан здоров'я населення.
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також