Три тысячи военнослужащих, которые выполняли интернациональный долг в Афганистане, проходят службу в настоящее время почти во всех звеньях Вооруженных Сил Украины. (укр.)
15 лютого відзначатиметься чергова річниця виводу радянських військ з Афганістану. 14 років минає з того часу, коли останній БТР розвідувального батальйону 201-ї дивізії з командувачем 40-ої окремої армії генералом Борисом Громовим перетнув афгансько-узбецький кордон поблизу містечка Термез.
Майже 10 років тривала ця війна. За ці роки близько сто п'ятдесяти тисяч українців пройшли через її горнило. 3290 наших співвітчизників не повернулося з тієї війни, 70 - вважаються зниклими безвісті або тими, що потрапили у полон. Афганська війна залишила чорні мітки поранень у більш ніж восьми тисяч українців, 4687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами. Але люди військові окрім втрат та поранень здобули неоціненний бойовий досвід.
На сьогодні в Збройних Силах України служить біля 3 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь у афганській війни. Їх бойовий досвід - є цінним надбанням Української армії, що застосовується при підготовці її особового складу. Зараз колишні воїни-інтернаціоналісти служать майже в усіх ланках Збройних Сил, починаючи з керівних посад військового відомства і закінчуючи працівниками Збройних Сил. Серед них командувач військами Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Володимир Можаровський, заступник командира 1-ої аеромобільної дивізії з виховної роботи Південного оперативного командування підполковник Юрій Батюк, командир 20-го окремого вертолітного загону ЗС України Місії ООН у Сьєрра-Леоне полковник Володимир Пастухов.
Напередодні чергової річниці виводу військ з Афганістану в Україні було заплановано проведення низки заходів. Зокрема, 12 лютого у Києві відбулась церемонія покладання вінків та квітів до Меморіалу загиблим у Афганістані, в якій взяв участь голова Державного комітету України у справах ветеранів Сергій Червонописький та колишній командувач 40-ї окремої армії генерал Борис Громов. В цей же день у Концертному залі НТУ "Київський політехнічний інститут" для ветеранів афганської війни відбудеться концерт за участю Олександра Розенбаума, Льва Лєщенка, Володимира Вінокура та інших російських і українських естрадних зірок, які свого часу виступали в Афганістані перед радянськими воїнами.
15 лютого у Києві відбудеться церемонія покладання вінків та квітів до могили Невідомого солдата та Меморіалу загиблим в Афганістані в якій візьмуть участь представники державних органів влади та громадських організацій, члени колегії Міністерства оборони України, ветерани війни та учасники бойових дій. У церкві Воскресіння Христова відбудеться Панахида по загиблих воїнах, а на території меморіального комплексу "Національний музей Великої Вітчизняної війни" розпочнеться зустріч бойових друзів.
У гарнізонах, військових навчальних закладах та установах Збройних Сил України в ці дні триватимуть урочисті прийоми військовослужбовців та працівників Збройних Сил, що брали участь у афганській війні. Для особового складу частин і з'єднань буде організовано відвідання експозицій в музеях та перегляди художніх та документальних фільмів, які присвячено афганським подіям 1979-1989 років.
Инф. пресс-службы Министерства обороны Украины.