С 1 июля увеличится размер трудовых пенсий

16.04.2003, 12:18

С 1 июля 2003 года в Украине будет существенно повышен размер трудовых пенсий, которые назначаются в соответствии с Законом Украины "О пенсионном обеспечении". (укр.)

Відповідно до постанови Уряду N 544 від 15 квітня цього року, трудові пенсії будуть нараховуватися, виходячи з нового мінімального розміру пенсії - 50 гривень (нині - 47,3 грн.). Таким чином, максимальні розміри трудових пенсій збільшаться до 150 гривень, а для працівників, які працювали у важких і шкідливих умовах (за Списком N 1) - до 200 гривень, в цьому числі пенсії шахтарям. Максимальний розмір пенсій осіб, які мають понад 20 років підземного стажу, зросте до 275 гривень, тобто вище рівня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Буде також збільшено розмір цільової грошової допомоги на прожиття. У разі, коли місячний розмір пенсії непрацездатних громадян (з урахуванням надбавок, підвищень та додаткової пенсії) не досягає 91 гривні 80 копійок, таким громадянам установлюється цільова грошова допомога на прожиття в розмірі до 41 гривні 80 копійок на кожного одержувача пенсії.

Слід нагадати, що за два попередні роки пенсія збільшилася на 50%, зокрема торік - на 20%. Це перевищує показники зростання середньої заробітної плати працівників, з надходжень, які формуються доходи Пенсійного фонду і яка за цей період підвищилася, відповідно, на 43% і 12%.

Таке стало можливим завдяки динамічному зростанню виробництва, реалізації накреслених Президентом України заходів щодо запровадження додаткових зборів для виплати пенсій, стовідсотковому фінансуванню з державного бюджету пенсійних програм, послідовним крокам щодо збільшення надходжень коштів до Пенсійного фонду.

Водночас зрозуміло, що навіть після цього підвищення розмірів трудових пенсій стан справ з пенсійного забезпечення не задовольняє потреби громадян. Тому уряд буде вишукувати нові можливості для чергового підвищення пенсій, зокрема щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду.

Пенсійне забезпечення є досить складною проблемою навіть для високорозвинених країн. Залежить воно від багатьох, передусім економічних, чинників. Адже пенсійна система може бути як непомірним тягарем для економіки країни, так і надійним джерелом для її інвестування і розвитку. Тому без реформування діючої солідарної пенсійної системи поліпшення пенсійного забезпечення в Україні неможливе. Багато на цьому шляху залежатиме від прискорення ухвалення Верховною Радою Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про недержавне пенсійне забезпечення", необхідних для поглиблення пенсійної реформи.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також