Всемирный банк предоставил Украине кредит для борьбы со СПИДом

16.04.2003, 15:59

15 апреля было подписано кредитное соглашение между Украиной и Всемирным банком по реализации проекта "Контроль за туберкулезом и ВИЧ/СПИДом в Украине". (укр.)

Загальна вартість проекту - $81,88 млн., обсяг позики Світовим банком (СБ) складає $60 млн., внесок української сторони - $21,88 млн. Позика надається Україні за стандартною відсотковою ставкою, що встановлюється на основі ставки пропозиції на Лондонському міжбанківському ринку депозитів (ЛІБОР). Позика підлягає погашенню впродовж 20 років, включаючи 5-річний пільговий період на повернення основної суми позики.

Головною метою Проекту є покращання епідемічної ситуації з туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу в Україні шляхом сприяння виконанню "Національної Програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки" та "Програми профілактики ВІЛ-інфекції СНІДу в Україні на 2001-2003 роки"

Зазначений проект є першим проектом СБ у регіоні Європи та Центральної Азії, який було затверджено садою директорів СБ у кінці 2002 року. На завершальних етапах підготовки знаходяться подібні проекти для Молдови та Бєларусі. А 3 квітня цього року Рада директорів СБ затвердила проект щодо контролю за туберкульозом та СНІДом для Росії.

Наступним кроком МОЗ України, для подальшої реалізації проекту стане розпочата робота з Верховною Радою, фракціями і депутатами, щодо обговорення Проекту Закону "Про ратифікацію кредитної Угоди (Проект "Контроль за туберкульозом та ВІЛСНІДом в Україні") між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Підписання даної угоди та її подальша ратифікація дадуть можливість повноцінного виконання державних програм боротьби з туберкульозом та ВІЛСНІДом в Україні.

При позитивному вирішенні питання з ратифікацією даної угоди вже у поточному році може розпочатися її реалізація.

Як зазначив Міністр охорони здоров'я Андрій Підаєв, втілення проекту дозволить отримати значний соціально-економічний ефект за рахунок очікуваного покращання епідеміологічної ситуації в країні, зокрема захворюваності та смертності від туберкульозу та СНІД серед працездатного населення, зменшення витрат на соціальні виплати , а також зниження соціальної напруги в суспільстві. За визначенням Міністра реалізація проекту в частині процедури закупівлі товарів, ліків, технічних та консультаційних послуг здійснюватиметься на конкурсній основі у відповідності до вимог МБРР. При закупівлі шляхом міжнародних конкурсних торгів український виробник матиме преференцію 15% від ціни тендерної пропозиції. Частина торгів буде реалізована шляхом національних конкурсних торгів. Участь у міжнародних тендерах із закупівлі лікарських засобів та товарів медичного призначення стимулюватиме українських виробників в досягненні міжнародних стандартів якості.
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також