Результаты мониторинга розничных цен в регионах Украины, который был проведен Министерством экономики и по вопросам европейской интеграции, и прогнозы Министерства аграрной политики о снижении урожая зерновых культур, свидетельствуют о возможном повышении цен на хлебопродукты. (укр.)
Станом на 23 червня 2003 року порівняно з 20 березня 2003 року роздрібні ціни на хліб із борошна першого ґатунку зросли на 0,6%, на хліб із суміші - на 1%.
У деяких регіонах ціни на хліб з борошна першого ґатунку в цей період зросли: в Житомирській (на 11,8%), Херсонській (на 10,3%), Чернігівській (на 6,6%) і Запорізькій (на 3,7%).
Також в окремих областях відзначалося підвищення роздрібних цін на хліб із суміші: в Запорізькій - на 12,7%, Херсонській - на 9,5%, Дніпропетровській - на 6,1%, Сумській - на 4,6%, Вінницькій - на 3,7%.
Станом на 23 червня 2003 року роздрібні ціни на борошно вищого ґатунку зросли в цілому по Україні на 11,9% (порівняно з 20 березня 2003 року). Зростання цін спостерігалося у 22 регіонах від 1,2% у Вінницькій до 47,6% у Кіровоградській області. Це борошно використовують переважно в домогосподарствах, тому, зазначає Мінекономіки, це не може суттєво вплинути на рівень цін на вироби з хліба.
Отже, ситуація контрольована, зростання цін є тимчасовим і не триватиме надалі. Ціни можна стабілізувати за рахунок імпортних поставок пшениці з Казахстану, Росії та країн ЄС.
Можлива необхідність імпортних закупівель зерна за кордоном суттєво не вплине на стан валютних резервів, адже з початку року на міжбанківському валютному ринку існує стійка тенденція перевищення пропозиції валюти над попитом, надлишок якої скуповується НБУ. За 5 місяців 2003 року обсяг купівлі валюти склав $5141 млн., продажу - $5462 млн.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.