"Бурштынский энергоостров" может перейти на постоянную параллельную работу с энергосистемой Европы

11.07.2003, 11:07

Технический комитет UCTE-Украина, после анализа пробного годового периода работы "Бурштынского энергоострова" с энергосистемой Европы (CENTRАL/UCPTE), рекомендует переход его на постоянную параллельную работу. (укр.)

Річна пробна робота "Острова Бурштинської ТЕС" з енергосистемою UСТЕ у паралельному режимі довела готовність "острова" до інтеграції з UСТЕ на постійній основі. Такі висновки зробив Технічний Комітет UСТЕ/Україна на своєму розширеному засіданні 10 липня 2003 р. у м. Львові. У засіданні взяли участь Міністр палива та енергетики України Сергій Єрмілов, президент Технічного Комітету UCTE/Україна Ірик Радзьо (Польща), голова Національної Комісії з регулювання електроенергетики Юрій Продан, директори НЕК "Укренерго" Володимир Лучніков, ДПЗД "Укрінтеренерго" Андрій Ткаченко, ДП "Енергоринок" Валерій Кальченко, представники європейських країн, які входять до UCTE.

Технічний Комітет ухвалив річну випробувальну роботу Бурштинського острову у паралельному режимі. Міністр палива та енергетики Сергій Єрмілов назвав цей крок технічним проривом енергетики України.

За його словами, позитивна оцінка Технічного Комітету UCTE/Україна дає можливість отримати право на постійну експлуатацію "Бурштинського острову" спільно з UCTE та перейти до наступного етапу з розробки "Каталогу заходів" з подальшої інтеграції всієї об'єднаної енергетичної системи України до ОЕС Європи. С. Єрмілов зазначив, що сьогодні для цього є всі передумови.

Президент Технічного Комітету UCTE/Україна Ірик Радзьо високо оцінив роботу "Бурштинського острову", який після синхронізації дотримувався вимог та рівня інших країн-учасниць енергооб'єднання UCTE.

Режим паралельної роботи дозволяє підвищити надійність енергопостачання споживачів, створює можливості взаємного обміну електроенергією і надання допомоги в аварійних ситуаціях. З приєднанням створюються умови для підвищення стандартів та загальної культури виробництва, транспортування, розподілу та споживання електричної енергії.

Паралельна робота "Бурштинського острову" з UСТЕ забезпечує принципово нові, кращі можливості для експорту української електроенергії, а також для розширення ринків збуту. Як відомо, Національна енергетична програма України до 2010 року і Концепція розширення експортних поставок електроенергії, що схвалена рішенням Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 1998 року, передбачають збільшення експорту української електроенергії в країни Східної Європи.

Окрім іншого, паралельна робота "острова Бурштинської ТЕС" з UCTE створює необхідні технічні умови для приєднання енергетичних систем країн Балканського регіону (Румунії та Болгарії) до основної енергетичної системи країн ЄС та країн-кандидатів до вступу в ЄС, що матиме беззаперечний позитивний вплив на реалізацію євроінтеграційної стратегії України та слугуватиме розвитку взаємовідносин країн регіону.

"Острів Бурштинської ТЕС", (Бурштинська ТЕС входить до складу ВАТ "Західенерго") охоплює територію Західних регіонів України площею 27 тис. кв. км з населенням близько 3 млн. чол. і включає в себе Закарпатську, частину Львівської та Івано-Франківської областей. Максимум власного споживання острова складає 1000-1050 МВт. Покриття навантаження здійснюється Бурштинською ТЕС (1600) Калуською ТЕЦ (100) та Теребля-Рікською ГЕС (27). Експортний потенціал острова складає до 600 МВт. "Острів" є вузлом в якому з'єднуються зовнішні електричні зв'язки - з Угорщиною (одна ЛЕП 750 кВ, одна ЛЕП 400 кВ дві ЛЕП 220 кВ), з Словаччиною (одна ЛЕП 400 кВ) та з Румунією (одна ЛЕП 400 кВ). Зазначені зв'язки за своєю потужністю значно перевищують існуючі експортні можливості "острову".
По материалам пресс-службы Министерства топлива и энергетики Украины.

Читайте також