В Париже проходит международного совещания в поддержку Глобального Фонда борьбы со СПИДом

16.07.2003, 12:31

Сегодня, 16 июля, Министр здравоохранения Украины Андрей Пидаев прибыл во Францию для участия в работе международного совещания в поддержку Глобального Фонда борьбы со СПИДом, туберкулезом и малярией. (укр.)

Завдяки активній ролі України на міжнародній арені в напрямку боротьби зі СНІД, політичній волі уряду та особистої уваги Президента України до проблеми СНІД, нашу державу було залучено до роботи по створенню Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією та запрошено представляти в Правлінні Фонду інтереси 17 країн Східної Європи та СНД протягом 2002-2003 років.

На сьогодні гострою проблемою діяльності Глобального фонду є критична обмеженість донорських надходжень, що може стати на заваді фінансування якісних заявок третього раунду скликання (серед яких і заявка України на заходи щодо боротьби з туберкульозом на загальну суму біля $75 мільйонів). Відомо, що в третьому раунді від країн отримано запитів на суму біля $2 мільярдів. Навіть, якщо тільки 50% запитів виявляться якісними, сума для фінансування становитиме $1 мільярд, в той час як донорські зобов'язання складають менше половини згаданої цифри.

За ініціативою уряду Франції 16 липня 2003 року члени Правління Глобального фонду зберуться в Парижі на міжнародну нараду високого рівня в підтримку Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. На нараду крім членів Правління Глобального фонду запрошені провідні політики країн "Великої сімки", найпотужніші донори - представники приватних корпорацій та фондів, громадянського суспільства, неурядових організацій. Підсумує результати наради Президент Франції Жак Ширак.

Відбуваючи до Франції, Андрій Підаєв сказав: "Міжнародна зустріч у Парижі в підтримку Глобального Фонду має значні політичні акценти. Адже Глобальний Фонд сьогодні, як вже показала практика, є дієвим механізмом для всесвітнього протистояння епідеміям СНІДу, туберкульозу і малярії. І залучення донорських коштів є стратегічним питанням для України не тільки через те, що Україна є отримувачем коштів Фонду, але й тому, що вона представляє інтереси країн-реципієнтів, котрі потребують фінансування і продовжують подавати свої заявки на Гранти до Фонду".
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також