За 40 дней работы на пленарных заседаниях парламента было обсуждено с принятием соответствующих решений более 350 вопросов. Проведено также 9 пленарных слушаний по актуальным вопросам социально-экономического развития государства, столько же дней правительства Украины. (укр.)
На виконання головних завдань, які ставились перед сесією, прийнято Державний бюджет України на 2004 рік (в редакції, доопрацьованій Кабінетом Міністрів України); в рамках комплексу питань політичної реформи попередньо схвалено, з урахуванням висновків Конституційного Суду України, законопроект про внесення змін до Конституції України; прийнято за основу проект Трудового кодексу України, у другому читанні - проект Цивільного процесуального кодексу України. З числа законопроектів, визначених Президентом України невідкладними, розглянуто 19. З них 5 ухвалено як закони України, 7 - прийнято за основу для їх підготовки на друге читання, ще 5 підготовлених законопроектів залишилися не розглянутими.
Всього за час роботи сесії прийнято рішення стосовно 330 проектів законів, в тому числі прийнято в першому чи другому читанні - 64, ухвалено в цілому як закони України - 102. (З початку скликання розглянуто 1239 законопроектів, прийнято в цілому 488 законів проти 436 за аналогічний період роботи Верховної Ради України минулого скликання). Крім того, за результатами обговорення відповідних питань проголосовано майже 160 постанов організаційного характеру, з кадрових призначень, контрольних повноважень парламенту та законодавчої процедури.
В розрізі суб'єктів права законодавчої ініціативи розглянуто 19 законопроектів з числа поданих Президентом України, 129 - Кабінетом Міністрів України, 181 - народними депутатами України, 1 - Національним банком України. За тематичною спрямованістю переважали питання економічної політики (90 розглянутих законопроектів), галузевого розвитку (88) та правової проблематики (48).
З числа прийнятих законів на кінець сесії підписано і введено в дію 86, з них ЗО - про ратифікацію міжнародних договорів і угод, 41 - про внесення змін і доповнень до актів чинного законодавства. В новій або оновленій редакції введено в дію 14 законів.
Найбільше законопроектів, розглянутих Верховною Радою України, підготовлено комітетами з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій - 40, з питань фінансів і банківської діяльності - 39, у закордонних справах - 27, з питань аграрної політики та земельних відносин - 23, з питань правової політики - 22.
Протягом четвертої сесії суб'єктами законодавчої ініціативи подано на розгляд Верховної Ради (зареєстровано) 570 проектів законів і кодексів та 687 проектів постанов.
На кінець сесії на опрацюванні в комітетах Верховної Ради України перебуває понад 1300 законопроектів, переважну більшість з яких планується розглянути на наступній - п'ятій сесії.
По материалам Информационного управления Верховной Рады Украины.