В Житомирской и Харьковской областях будет начата реализация проекта ТАСIC

25.03.2004, 11:12

В Министерстве здравоохранения Украины состоялось рассмотрение конкурсных предложений пяти регионов, выбранных экспертами Европейского Союза для реализации Проекта "Финансирование и управление в сфере здравоохранения в Украине". (укр.)

З представлених 5 регіонів було обрано два, де і буде впроваджено Проект. Як зазначив перший заступник міністра охорони здоров'я України у зв'язках з Верховною Радою Тимур Педченко: "Початок роботи Проекту ЄС/ТАСІС можна розцінити, як підтримку Європейським Союзом підходів до реформування галузі охорони здоров'я".

Презентація Проекту ЄС/ТАСІС "Фінансування та управління у сфері охорони здоров'я" відбулася 29 січня 2004 року у МОЗ України. Керівництво Проектом здійснює міжнародний консорціум. Термін тривалості проекту - 2,5 роки, його бюджет - 4 мільйони євро.

Загальною метою проекту ЄС/ТАСІС є сприяння розвитку ефективного та дієвого фінансування та управління у сфері охорони здоров'я в Україні. Проект переслідує чотири конкретних цілі:

- модифікацію структури МОЗ з метою забезпечення умов для введення соціального медичного страхування;

- розробку двох регіональних пілотних проектів з метою напрацювання ефективної та дієвої національної "передової практики" з розробки та виконання усіх необхідних компонентів для запровадження медичного страхування в Україні;

- розробку та впровадження комплексних, життєздатних процесів підготовки спеціалістів в галузі управління та фінансування системи охорони здоров'я для адміністративних кадрів різних рівнів у сфері охорони здоров'я, керівників закладів охорони здоров'я та експертів;

- проведення кампаній з підвищення рівня обізнаності громадськості та оцінку їхнього впливу.

З метою визначення двох пілотних регіонів, на базі яких буде впроваджуватися Проект "Фінансування та управління у сфері охорони здоров'я", була розроблена анкета щодо стану галузі охорони здоров'я регіону та необхідних, на думку регіональних представників, заходів по впровадженню нової форми фінансування та управління у сфері охорони здоров'я. Усього анкетуванням було охоплено 25 областей та 2 міста України. Відповіли та вчасно надіслали анкети 10 областей, з яких 5 (Харківська, Кіровоградська, Львівська, Сумська, Житомирська) були відібрані експертною комісією ЄС/ТАСІС для подальшого розгляду конкурсних пропозицій по відбору пілотних регіонів в рамках Проекту.

У процедурі відбору пілотних регіонів взяли участь представники Європейського Союзу, ВООЗ, народні депутати України, представники Адміністрації Президента, науковці. Для обговорення конкурсних проектів Міністерство охорони здоров'я України та керівництво Проекту запросило керівників Управлінь охорони здоров'я обласних держадміністрацій та голів районних адміністрацій зазначених 5 областей для обґрунтування свого бачення організації пілотного проекту та кроків, що необхідні для успішної його реалізації. В своїх виступах усі представники регіонів зазначали необхідність розвитку первинної медичної допомоги, зокрема інституту сімейної медицини, а також фінансування конкретних медичних послуг, наданих хворому, а не утримання ліжок. Представники Управлінь охорони здоров'я зазначених вище областей дали характеристику стану галузі у регіоні та висловили свою точку зору стосовно роботи по Проекту.

Після презентацій усіх 5 регіонів та їх аналізу експертною комісією було обрано пілотними регіонами для впровадження Програми ЄС/ТАСІС біли обрані Житомирська та Харківська області.

Робота в пілотних проектах в обраних областях буде спрямована на розвиток та перевірку ключових компонентів системи медичного страхування, особливо процес укладання контракту між надавачами медичних послуг та їх покупцями, розробку пакету гарантованих медичних послу тощо. Передбачається, що в пілотних регіонах будуть перевірені та запроваджені такі елементи, як rонтрактний механізм, тарифи та нові формули виплат, нові фінансові та адміністративні процеси в обраних медичних закладах тощо.

Тимур Педченко зазначив: "Сьогодні не викликає сумніву актуальність впровадження загальнообов"язкового державного соціального медичного страхування, але його введення пов'язане з багатьма чинниками і має розглядатися як тривалий і динамічний процес, спрямований на переорієнтування системи охорони здоров'я з такої, що переважно спрямована на потреби лікарень, на систему, що опікується проблемами укріплення здоров'я, профілактики та первинного лікування ".
По материалам пресс-службы Министерства здравоохранения Украины.

Читайте також