Правительство и издатели периодической прессы договорились о сотрудничестве

04.08.2004, 13:52

Первый вице-премьер-министр, министр финансов Украины Николай Азаров встретился с представителями Украинской ассоциации издателей периодической прессы. (укр.)

На зустрічі йшлося про подальшу підтримку галузі з боку держави.

Видавці періодики подякували особисто Миколу Азарова за подовження пільгового оподаткування передплати і продажу періодичної преси. Нагадаємо, що з 1 липня 2004 року відновлено пільговий режим обкладання податком на додану вартість операцій з продажу (передплати) і доставки друкованих ЗМІ. Відповідні норми були підготовлені в законопроекті про зміни до Державного бюджету на 2004 рік та ухвалені парламентом з ініціативи Уряду 14 червня поточного року.

Видавці періодичної преси прагнуть і надалі тісно співпрацювати з урядом в удосконаленні правової бази діяльності галузі, розвиткові індустрії друкованих ЗМІ.

Керівники Асоціації запропонували налагодити активний обмін інформацією про всі заходи на видавничому ринку України та про ініціативи щодо державного регулювання цієї галузі. Зі свого боку видавці періодичної преси готові сприяти Урядові щодо розповсюдження соціальної значущої інформації, зокрема про реформи податкової системи.

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров та представники Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) домовились про створення робочої групи, яка опрацьовуватиме проекти нормативних актів щодо ринку періодичної преси. І перша тема, яка стане предметом для обговорення, - диференціація податкової пільги для видавців та розповсюджувачів періодичних видань, яка, по суті є соціальною пільгою для читачів друкованих ЗМІ. На думку Першого віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів України М. Я. Азарова, податкові пільги повинні діяти лише для суспільно-важливих видань. Робоча група має чітко розмежувати такі видання та напрацювати критерії, за якими будуть надаватись пільги з оподаткування.

Також предметом розгляду робочою групою стане стимулювання ввезення в Україну сучасного, ефективного поліграфічного обладнання: на думку українських видавців у зв'язку з розширенням Євросоюзу, наші типографії можуть претендувати на європейські замовлення, але для цього повинні мати відповідні виробничі потужності.

Сторони висловили переконання, що спільна робота забезпечить прогнозований розвиток галузі.

- Принципова позиція уряду - скасування різноманітних податкових пільг, - підкреслив Микола Азаров. - Проте, запевняю, що ми збережемо за фактом соціальну пільгу для друкованих періодичних видань протягом часу, необхідного для прискореного розвитку галузі. При цьому я переконаний, що видання і ЗМІ, і книг не повинно відгороджуватись від конкуренції пільгами і преференціями. Українські книги, газети, журнали повинні розвиватися в контексті загальноєвропейської культури, системи цінностей, а індустрія - в контексті новітніх технологій.
По материалам пресс-службы Кабинета Министров Украины.

Читайте також