География газотранспортного консорциума может расшириться

31.03.2005, 11:14

Украина предложила России расширить географию газотранспортного консорциума маршрутом Александров Гай-Новопсков. (укр.)

В ході робочої зустрічі міністра палива та енергетики України Івана Плачкова та голови правління НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка з головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером російській стороні було запропоновано включити до газотранспортного консорціуму проект будівництва газопроводу територією Росії за маршрутом Александров Гай-Новопсков (від російсько-казахського до російсько-українського кордонів). Метою реалізації даного проекту є збільшення транзитних можливостей України та Росії щодо транспортування туркменського природного газу. Російська сторона погодилася взяти до розгляду цю пропозицію й здійснити обрахунки, необхідні для обґрунтування економічної доцільності цього проекту.

ТОВ "Міжнародний консорціум по управлінню і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" на виконання Заяви Президентів України і Росії, та Угоди між Кабінетом міністрів України і Урядом Російської Федерації про стратегічну співпрацю в газовій галузі від 7 жовтня 2002 року. Статутний капітал підприємства становив $1 млн.

В межах передінвестиційної фази було підготовлено ТЕО інвестиційного проекту, в якому визначено варіант проходження траси нового газопроводу; узгоджено схему фінансування, що передбачає залучення власних та кредитних коштів під окремі корпоративні гарантії НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" у співвідношенні 50/50; ухвалено збільшення уставного фонду Консорціуму у 2004 році до 186,55 млн. грн.

27 жовтня 2004 року НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" підписали Угоду про взаємодію протягом реалізації інвестиційної фази діяльності ТОВ "Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України". Угода визначає умови взаємовідносин Сторін Міжнародного газотранспортного Консорціуму як партнерів та їх обов'язки з фінансування проекту. Підписання документу дозволить реалізувати будівництво та подальшу експлуатацію магістрального газопроводу Богородчани-Ужгород та забезпечить умови для транспортування по ньому природного газу у строки та обсяги, визначені міжурядовою Угодою від 18 серпня 2004 року.
По материалам пресс-центра НАК "Нафтогаз Украины".

Читайте також