Ощадбанк и Укрэксимбанк подводит итоги первого этапа деятельности консорциума государственных банков

19.05.2006, 11:40

ОАО "Ощадбанк" та ОАО "Укрэксимбанк" уже разработали первые общие документы и технические условия для консорциумного кредитования. (укр.)

Про це повідомив голова правління ВАТ "Укрексімбанк" Віктор Капустін, коментуючи перший етап роботи консорціуму державних банків.

За словами голови правління ВАТ "Ощадбанк" Олександра Морозова, за час діяльності консорціуму банками напрацьований перший досвід підготовки спільних пропозицій для участі в тендерах на обслуговування державних підприємств.

Банкіри також зазначили, що протягом останнього півріччя спеціалісти банків змогли детально ознайомитися з тим, як поставлена робота у колег, вивчали внутрішню нормативну базу, зіставляли підходи до оцінки ризиків проектів та позичальників, наявний продуктовий ряд кожного з банків, їх слабкі та сильні сторони.

Банкіри дійшли згоди з приводу того, що у процесі співпраці були чітко визначені фактори, які зробили створення консорціуму завданням більш масштабним, ніж уявлялося на перший погляд. "Банки мають різні системи управління мережею - дворівневу в Укрексімбанку та трирівневу в Ощадбанку", - зауважує Віктор Капустін. - "Різняться також їх методологічні та внутрішні нормативні бази, рівні технічної і технологічної оснащеності, продуктовий набір".

Як зазначив Олександр Морозов, ринковий досвід банків напрацьовувався на різних сегментах ринку. "Тому і пріоритети щодо формування клієнтської бази склалися таким чином, що Укрексімбанк більше працював з юридичними особами, а Ощадбанк спеціалізувався на обслуговуванні індивідуальних клієнтів".

За інформацією топ-менеджерів обох державних банків, у найближчій перспективі банкам належить вжити таких заходів для ефективного досягнення цілей консорціуму:

- визначитися в реалізації спільних кредитних проектів за галузями економіки та соціальною значущістю;

- спільно з Міністерством фінансів та Міністерством економіки розробити механізм компенсації процентної ставки за кредитами в енергозберігаючі технології (за аналогією з кредитами в аграрний комплекс);

- продовжити розробку ефективних для кожного з банків технологічних рішень, зокрема існуючої об'єднаної мережі банкоматів. Такими інструментами можуть бути, наприклад, єдиний центр еквайрингових послуг, швидкодіюча система доступу до рахунків клієнтів Укрексімбанку через мережу відділень Ощадбанку, об'єднана служба інкасації, ввезення-вивезення валюти і дорогоцінних металів та ін. Це потребує додаткового розрахунку економічного ефекту від таких спільних рішень;

- визначити найбільш перспективні напрями спільної роботи та провести восени поточного року спільну нараду керуючих філіями та ключових спеціалістів обох банків, продовжувати активний обмін досвідом.

Генеральна угода між Укрексімбанком та Ощадбанком про створення консорціуму державних банків підписана 2 листопада 2005 року.

Державний експортно-імпортний банк України - це відкрите акціонерне товариство, 100% акцій якого належить державі в особі Кабінету Міністрів. Структура Банку складається з Головного банку, 29 філій та 64 безбалансових відділень, що охоплює практично всю територію України. Від дня заснування Банк незмінно входить до групи найбільших системних банків України, має найрозгалуженішу в Україні мережу банків - кореспондентів, яка охоплює понад 800 банківських установ у різних країнах світу.

Відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" зареєстроване Національним банком України 31 грудня 1991 р. (реєстраційний © 4). ВАТ "Ощадбанк" - один з найбільших банків в Україні. Як банк загальнонаціонального масштабу він має понад 6 тисяч підзвітних установ, які обслуговують клієнтів у всіх без винятку регіонах країни. Статутний капітал Ощадбанку становить 703 млн. грн. За І квартал п. р. банк отримав 34,2 млн. грн. чистого прибутку.
По материалам пресс-службы Ощадбанка.

Читайте також

Читайте также