Ежедневно в Украине регистрируется в среднем около 5 новых печатных средств массовой информации. (укр.)
Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович за підсумками реєстрації Міністерством юстиції друкованих мас-медіа протягом першого півріччя 2007 року.
За словами міністра, з початку 2007 року в Україні було зареєстровано близько 1 тисячі газет, журналів та інших періодичних друкованих видань.
Міністр повідомив, що загалом в Україні зареєстровано близько 30 тисяч друкованих засобів масової інформації, концентрація періодичних видань в країні складає приблизно 1 видання на кожні 1,5 тисячі населення всіх вікових категорій, включаючи дітей.
За цільовим призначенням більшість із зареєстрованих в Україні видань - є загальнополітичні, рекламні та інформаційні. Найменше реєструється видань для жінок та еротичних.
Ця тенденція, за словами Олександра Лавриновича, підтвердилася й з початку 2007 року. Якщо загальнополітичних видань було зареєстровано 208, рекламних - 354, інформаційних - 295, то для жінок за цей же час було зареєстроване лише 1 видання, так само, як і еротичних - 1 видання.
Крім того, в першому півріччі 2007 року в Україні додалося по 3-4 десятки видань з питань економіки, навчальних, для молоді, релігійних, по 1-2 десятки спортивних, юридичних, медичних, туристичних, науково-популярних, довідково-інформаційних, для дозвілля, до 1 десятку - для дітей, виробничо-практичних, громадсько-політичних, екологічних та літературно-художніх.
Близько 76,5% утворених у 2007 році видань це газети, решта - журнали та видання журнального типу.
Якщо виходити з кількості зареєстрованих видань та їх різноманітності, то найбільший попит на періодичну пресу існує в Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській. Чернівецькій областях, у Криму та в м. Києві. Зокрема, на Кіровоградщині було зареєстроване єдине з початку 2007 року еротичне видання.
Специфічним є Одеський регіон, де з початку року були зареєстровані виключно рекламні та інформаційні видання, а також єдине у 2007 році жіноче видання.
Міністр юстиції нагадав, що відповідно до закону, засновник зберігає право розпочати випуск друкованого засобу масової інформації протягом одного року з дня одержання свідоцтва. У разі пропуску цього строку без поважних причин свідоцтво про державну реєстрацію втрачає чинність.
По материалам пресс-службы Министерства юстиции Украины.