В Киеве на строительстве железнодорожно-автомобильного мостового перехода состоялся торжественный монтаж последней балки перекрытия железнодорожного моста, который соединил правый и левый берега Днепра. (укр.)
Участь в урочистостях взяли віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, міністр транспорту та зв'язку України Микола Рудьковський, генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин.
З'єднання лівого і правого берегів р. Дніпро є яскравою подією в мостобудуванні.
Віце-прем'єр-міністр України привітав залізничників і подякував їм, підкресливши, що завдяки праці будівельників та залізничників киянам буде зручніше діставатись з правого та лівий береги столиці.
"Закінчення будівництва мосту буде повністю профінансовано - це питання вже вирішене Кабінетом Міністрів України. Вже в першому півріччі 2008 року буде запущений залізничний рух, а в другій половині 2009 року буде повністю завершено будівництво мостового переходу", - зазначив Андрій Клюєв.
Генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак в свою чергу підкреслив, що будівництво мосту відновилось лише в кінці 2006 року. "Лише за рік залізничники доклали максимальних зусиль, проклали металеві перекриття і з'єднали два береги Дніпра. За рік на будівництві освоєно 1млрд. 800 млн. гривень. І в цьому чимала заслуга Кабінету Міністрів України, який розуміючи проблеми Укрзалізниці пішов нам назустріч", - підкреслив Володимир Козак.
Тепер, за словами генерального директора, прибутки Укрзалізниці залишаються на оновлення рухомого складу. Цього року залізничники змогли запустити дві електрифіковані дільниці Полтава - Харків і Донецьк - Луганськ, зробити близько 700 км швидкісних ділянок залізничного руху із повністю оновленою інфраструктурою.
На згадку про сьогоднішню подію залізничники подарували віце-прем'єр-міністру України Андрію Клюєву фотокартку макету залізнично-автомобільного мостового переходу.
Будівництво мостового переходу триває цілодобово. До кінця 2007 р. будівельники планують виконати роботи з влаштування верхового автомобільного проїзду на мосту та завершити роботи з влаштування верхньої будови колії підхідних естакад до мосту. Закінчити повністю роботи на Березняківському шляхопроводі та продовжити роботи на автомобільному проїзді мосту.
Зараз на мостовому переході побудовано 86 опор з 210, змонтовано 52 прогонові будови. Будівництво мостового переходу ведеться на трьох ділянках: правому і лівому берегах і в руслі р. Дніпро, де попередньо був штучно намитий технологічний острів, на якому розташувалися значні сили підрядної організації.
На лівобережній залізничній естакаді, довжина якої 615 м, збудовано всі 18 опор - за технологією залишилось змонтувати прогонові будови між двома опорами.
На залізничному шляхопроводі на вул. Березняківській під дві запроектовані залізничні колії і платформи - виконано бетонування всіх опор і прогонових конструкцій. Змонтовані 3 ліфтові шахти і весь маршевий схід.
На правобережній залізничній естакаді (довжина - 830 м) - закінчено будівництво 14 з 23 опор і змонтовано 12 прогонових будов.
На правобережній автомобільній естакаді закінчуються роботи з бетонування паль під опори.
На залізничній естакаді "Видубичі" - збудовано 4 опори з 23. Паралельно ведеться укладання залізничної колії по спорудженому насипу: повністю зведено залізничний насип на правому березі, на лівому залишилось прокласти 450 м. Виконаний значний обсяг робіт із спорудження та перенесення міських інженерних мереж.
Будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро на залізничній дільниці Київ-Московський - Дарниця ведеться з метою підвищення ефективності перевезень і поліпшення транспортного обслуговування міста. Здійснюється відповідно до розпоряджень КМУ від 10.12.2003 N755 "Про будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві на залізничній дільниці Київ-Московський - Дарниця", від 13.07.2004 N490-р "Про початок будівництва об'єкта Мінтрансу в м. Києві".
Замовником будівництва є Південно-Західна залізниця.
Проект мостового переходу має загальну довжину 2155 м, містить у собі дві залізничні колії, шість смуг для руху автотранспорту. Будівельна довжина залізничних колій складає 32,71 км, довжина автомобільних підходів - 15,08 км. Кошторисна вартість будівництва - 9157 млн. грн., з них 4254 млн. грн. складає автодорожня частина.
По материалам пресс-релиза Укрзализныци.