НБУ спростив низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу

08.08.2022, 16:36

Національний банк України з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Нагадаємо, що Національний банк 21 липня 2022 року встановив ліміт на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном.

Згідно нових умов, Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання одночасно таких вимог: операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року; подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць; надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення; інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери-фізичні особи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Читайте також