В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих

19.09.2022, 17:01

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ No1586, який запроваджує важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19. Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності - це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись - це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим", - зазначив Ігор Кузін.

МОЗ дає роз'яснення, що друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

В Україні зараз доступні 3 вакцини від COVID-19:

  • інактивована CoronaVac від Sinovac
  • мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech
  • векторна Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson

 

Зазначається, що інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Читайте також