Міносвіти пропонує скасувати ЗНО та інші екзамени в 2022 році через війну

08.03.2022, 18:17
Міносвіти пропонує скасувати ЗНО та інші екзамени в 2022 році через війну

У зв'язку з воєнним станом Міністерство освіти і науки України пропонує скасувати ЗНО та інші екзамени в 2022 році, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у Telegram.

"Об'єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році", - йдеться у повідомленні.

Пропонують скасувати: державну підсумкову атестацію (ДПА); зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО); єдиний вступний іспит (ЄВІ); єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

"Головне завдання - знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом'якшити. Відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час", - пояснив Шкарлет.

До слова, 7 березня Український центр оцінювання якості освіти заявив, що проведення пробного ЗНО неможливе через війну.

Нагадаємо, 24 лютого президент росії владімір путін оголосив про початок "спеціальної військової операції" для "демілітаризації" та "денацифікації" України, її "зачистки від нацистів".

Міноборони рф стверджує, що завдає точкових ударів по військових об'єктах, але насправді росія розв'язала повномасштабну війну в Україні, завдаючи, зокрема, ракетних ударів по містах, від чого руйнуються житлові будинки, страждає інфраструктура. Вже загинули сотні мирних мешканців, серед яких - діти. Мільйони людей змушені ховатися у бомбосховищах.

Понад мільйон людей стали біженцями в сусідніх країнах. Водночас Збройні сили України гідно захищають нашу землю: рф втратила тут уже понад 12 тисяч військових та сотні одиниць військової техніки. Про це повідомляє ZN.UA.

Читайте також