Допомога Заходу покриє дефіцит бюджету України лише на 40%

25.05.2022, 15:13

Замість необхідних $5 млрд для фінансування дефіциту бюджету у травні Україна отримає від міжнародних партнерів тільки $2 млрд. Про це повідомляє Liga.net, посилаючись на інтерв'ю міністра фінансів Сергія Марченко Atlantic Counci.

"У травні в нас не буде цієї суми. Поки що ми отримали тільки $1,2 млрд. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до $2 млрд, але не $5 млрд", – сказав міністр.

НБУ також підтримує державний бюджет, але й ця допомога має ліміт – не більше $1,5 млрд на місяць, інакше можна спровокувати гіперінфляцію. Марченко запевнив, що емісія узгоджена з міжнародними партнерами, які повністю розуміють вимушеність таких заходів.

"Ми не хочемо використовувати цей інструмент як ключовий для фінансування дефіциту. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до Національного банку України та просимо допомогти", – пояснив міністр.

Він сподівається, що Україні не доведеться покладатися на емісію, а ключовий внесок у фінансування дефіциту бюджету зроблять міжнародні донори й партнери.

Читайте також