Уряд затвердив нові грантові програми для переробної промисловості та ІТ-галузі

30.06.2022, 17:13

Уряд України підтримав реалізацію ще трьох грантових програм з підтримки підприємництва та створення нових робочих місць під час війни. Вони спрямовані на розвиток переробної промисловості та ІТ-сфери. Про це повідомляє "Дія.Бізнес".

"Головна мета програм - створити нові робочі місця та сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, навіть, під час війни. Це дозволить забезпечить ріст ВВП, стійкість економіки та максимально швидке відновлення нашої країни, щоб українці, які змушені були виїхати за кордон через російську агресію могли повернутися додому", - зазначила Перша віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Програма розвитку переробної галузі передбачає державне співфінансування підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес. Кошти виділятимуться на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію. Перші 1000 заявників отримують грант у розмірі до 70% вартості проєкту, решту 30% фінансують власним коштом. Учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти - до 16 мільйонів гривень за програмою "5- 7-9" під 0%. Підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту протягом 3 років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

Програма інвестицій в ІТ-стартапи дозволить розробникам технологічних продуктів залучити фінансування для відкриття і розвитку бізнесів у сфері високих технологій. В рамках проєкту фінансуватиметься реалізація ІТ- стартапів на різних етапах - від ідеї до готового життєздатного продукту. Для стартапів, в залежності від стадії реалізації, Фонд розвитку інновацій надасть грант від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надасть поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 мільйонів гривень. Обов'язок грантоотримувача - сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.

Читайте також