Борис Джонсон призначив нових міністрів і заявив, що не піде у відставку

06.07.2022, 15:30

В британському уряді прем'єра Бориса Джонсона почалася "зростаюча хвиля" відставок. Про це повідомляє "ICTV Факти", посилаючись на видання BBC.

Міністр фінансів Ріші Сунак і міністр охорони здоров'я Саджид Джавід у вівторок подали заяви про звільнення з різницею в 10 хвилин. Як повідомляеться, вони звільнилися після суперечки через рішення Джонсона призначити Кріса Пінчера заступником керівника на початку цього року. Пізніше з'ясувалося, що під час призначення Пінчера на керівні партійні та урядові посади Джонсону було відомо, що той уже був фігурантом парламентського розслідування, пов'язаного з домаганнями. Джонсон визнав, що призначення Пінчера було "серйозною помилкою".

У середу пішли у відставку ще п'ять осіб, зокрема міністри освіти Вілл Квінс і Робін Вокер, міністр фінансів Джон Глен і помічники міністрів Лаура Тротт і Фелісіті Б'юкан.

Критики Джонсона заявили, що стрімкі відставки означають кінець його правління на посаді прем'єр-міністра, а політичні опоненти - що партія, яку він очолює, - корумпована.

Однак, Джонсон чітко дав зрозуміти, що планує залишитися на посаді, зокрема призначивши Надхім Захаві новим канцлером казначейства та Стіва Барклая - міністром охорони здоров'я.

Політичний оглядач ВВС Кріс Мейсон зазначає, що, якщо відставки продовжаться, то Джонсону буде дуже важко залишатися на посаді прем'єр- міністра. Водночас, охочих зайняти місце глави уряду немає. Навпаки, кілька міністрів публічно підтримали Джонсона, зокрема, глава МЗС Ліз Трасс.

Читайте також