Ліна Костенко отримала Орден Почесного легіону – найвищу нагороду Франції

14.07.2022, 19:42
фото - Віталій Кличко/Telegram

Українська поетка і письменниця Ліна Костенко отримала Орден Почесного легіону в посольстві Французької Республіки у Києві. Вручення ордену відбулося в день Національного свята Франції, 14 липня. 

“У тяжкий час ми тут зібралися, але з дуже гарної нагоди, тому що отримати Орден почесного легіону – це велика честь. Для мене це була абсолютна несподіванка, тому що я належу до всесвітньо невідомої літератури. І раптом така відзнака. Я справді люблю Францію. У мене є і вірші про Францію”, – зауважила під час вручення відзнаки Ліна Костенко.

Витатну поетку з отриманням найвищої нагороди Франції привітав мер Києва Віталій Кличко. “Дуже радий був привітати сьогодні Ліну Василівну Костенко, яку в Посольстві Франції нагородили найвищою нагородою Франції – Орденом Почесного легіону. Для мене Ліна Василівна – уособлення духу і гідності українського народу. Людина, яка ніколи не ламалася під часи і обставини, не зраджувала свої принципи. Її творчість надихала і надихає українців боротися за свободу і ніколи не опускати рук. Це дуже важливо!“ – написав Віталій Кличко

Як зауважив мер Києва, Лицарський орден, який отримала Ліна Костенко, вона присвятила українським воїнам.“Немає часу на поразку“– це рядок Ліни Василівни. І так і є! В України немає часу на поразку. Ми повинні перемогти! Слава Україні!» – підкреслив Віталій Кличко.

Орден Почесного легіону – Ordre national de la Legion d’honneur – найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги – найвища нагорода за цивільні заслуги. Відзнаку засновано 19 травня 1802  декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 “Про відзнаки членів Почесного Легіону“ встановлено орден Легіону. Девіз ордену – “Честь і Вітчизна“.

  

Читайте також