10-й, юбилейный, сезон киевский театр "Браво" открыл премьерой спектакля "Миллионерша" по одноименной пьесе Бернарда Шоу. (укр.)
Іноді від обов'язків театрального критика розглядати виставу як предмет накопичення режисерських прийомів, тест на професійність задіяних у ній акторів, демонстрацію своїх фахових здібностей художника, композитора тощо просто втомлюєшся. Зрештою, навіть Бертольд Брехт пропагував колись прийом відчуження, натякаючи, вочевидь, на те, що шкідливо весь час бути таким безнадійним профі. Отже, залишаючи на потім звичку розшифровувати кожну мізансцену спектаклю, відвідаємо театр, як це робить переважна більшість небайдужих до пані Мельпомени індивідів.
Отже, театр "Браво". Вистава "Мільйонерша" за Бернардом Шоу. У постановці "лівобережця" Олексія Лісовця. У ролі Єпіфанії Оньїсанті ді Парерга - Любов Титаренко. Старина Шоу вирішив велосипед не знаходити. І розповісти історію кохання двох людей, які знаходять одне одного тоді, коли роки юності згадуються винятково у минулому часі. Незважаючи на цю обставину, пропозицію завоювати одне одного вони обоє сприймають із задоволенням. І з ентузіазмом накидаються на поставлені перед ними завдання. Єпіфанії це вдається просто блискуче - вона перевиконує поставлене перед нею завдання відсотків так на тисячу. Лікар (Олексій Вертинський) спасував, ну справедливість у людини якась патологічна, що тут поробиш? Але кохання - на те й кохання, щоб долати всі перешкоди. Тож фінальна картина - вона в його обіймах - виглядає логічно й органічно.
Перед пані Титаренко завдання стояло складне і просте водночас: показати жінку, яка заради кохання готова на все. Навіть забути, або, правильніше, спробувати проекспериментувати із заповітом свого батька, якого Єпіфанія вважає найдостойнішою людиною цього тлінного світу. Титаренко з цим завданням упоралася без особливих проблем. Її Єпіфанія пройшла шлях від фурії - і це ще дуже м'яко сказано - до спраглої за сильними почуттями жінки. На цьому шляху її дуже майстерно підтримали художник-постановник Ірина Горшкова, яка просто геніально одягла головну героїню, представивши її спочатку у гестапівському вбранні, а під кінець - у ніжній сукні нареченої (цей перехід був надзвичайно плавним, незважаючи на відверту контрастність). Прекрасними партнерами були провідні актори київських театрів Віктор Цекало, Володимир Іллєнко, Ольга Радчук, Лев Сомов, Кирило Бінн та Тетяна Круликовська. Знову свою творчу багатогранність продемонстрував Лев Сомов, який у "Мільйонерші" є також і постановником танців і який нещодавно заслужено отримав звання заслуженого артиста. І знову, в черговий раз, прозвучала давно вже доведена аксіома про те, що головні цінності в житті - прозорі й очевидні. Треба лише зуміти їх побачити. Людмила Олтаржевська.
Инф. газеты "Україна молода".