7 августа стартовала международная экологическая экспедиция "Днестр-2000" под руководством известного одесского эколога Ивана Русева. Экспедиция, организованная Фондом защиты и возрождения дикой природы имени профессора И.Пузанова "Природное наследие", в этом году проходит уже в 14-й раз. (укр.)
Щороку десятки дітей з Одеси, Кишинева, Тирасполя та інших населених пунктів, що знаходяться у дельті Дністра, два тижні вивчають природу рідного краю, в міру своїх можливостей допомагають її збереженню. Цього літа один із загонів юних екологів вивчатиме вплив автотраси Маяки-Паланка на фауну. З цією метою діти вестимуть облік транспорту, що рухається магістраллю, та кількість поранених і загиблих птахів, ссавців, рептилій, амфібій та комах. Ця інформація надзвичайно важлива для оптимізації транспортного руху через цей куточок дикої природи. Свої програми мають і юні гідрохіміки, гідрологи, ботаніки.
Як і раніше, особливою турботою учасників експедиції стане практична робота з розчищення в плавнях протоків з метою поліпшення водообміну. Юні екологи працюватимуть у тих місцях, куди техніці не добратись. А досвід попередніх років засвідчив велике значення такої роботи для поліпшення життєдіяльності екосистем водно-болотних угідь. Під час проведення експедиції в дельті Дністра розпочнуться природоохоронні роботи по відновленню водообміну в зоні Олександрівських озер та Мертвого Турунчука, організовані за підтримки Фонду екстреної допомоги порушеним землям. П'ять розчищених проток стануть конкретним внеском юних любителів природи у загальну справу її збереження. Людмила Бойко, власний кореспондент "Урядового кур'єра". Инф. газеты "Урядовий кур'єр".