Сегодня, 18 мая, на компрессорной станции "Ромны" управления магистральных газопроводов "Киевтрансгаз" прошло выездное заседание правления НАК "Нафтогаз Украины" по вопросам развития газотранспортной системы. (укр.)
За підсумками наради визначено основні напрямки виконання Програми реконструкції, технічного переоснащення та розвитку газотранспортної системи (ГТС) України на 2004-2005 рр.
Керівництво "Нафтогаз України" відзначило ефективну роботу ГТС України у 2003-2004 рр. в частині надійного забезпечення постачання та транзиту природного газу, закачування та відбору газу з підземних газосховищ.
Нові об'єкти та технічні заходи, здійснені впродовж 2003 року підвищили не лише надійність та маневреність, а й доходність газотранспортної системи, дозволивши, зокрема, оперативно збільшити подачу газу на польському напрямку у січні-лютому 2004 р.
З метою подальшого нарощування потужності та маневреності газотранспортної системи, правління "Нафтогазу України" ухвалило рішення щодо збільшення об'ємів буферного газу у Більче-Волицько-Угерському підземному газосховищі на 905 млн. куб. м.
Затверджено програму попередження аварійних ситуацій, що зокрема передбачає на 2004 рік здійснення внутрішньотрубної діагностики 2019 км газопроводів, стрескорозійної діагностики - 1000 км газопроводів. Для зменшення втрат газу заплановано значно збільшити точність вимірювання на об'єктах ГТС.
"Швидкий розвиток газотранспортної системи на західному напрямку лежить у руслі курсу компанії на підвищення її ролі на європейському газовому ринку, - відзначив голова "Нафтогазу України" Юрій Бойко. - Компанія приділятиме особливу увагу надійності та ефективності газотранспортної системи і в майбутньому".
Транзит природного газу територією України у 2003 році збільшилися до 129,2 млрд. куб. м порівняно з 121,4 млрд. куб. м у 2002 р. До країн Європи протранспортовано 112,4 млрд. куб. м газу, що на 6,3 млрд. куб. м перевищує минулорічні показники.
У 2003 році "Нафтогаз України" інвестував у розвиток ГТС 1,019 млрд. грн., введено в дію основних фондів загальною вартістю 1,323 млрд. грн. Побудовано 255,5 км газопроводів та газопроводів-відводів, компресорних станцій потужністю 96 тис. кВт.
Виконано планово-попереджувальні роботи на суму 716,5 млн. грн. Проведено внутрішньотрубну діагностику 1781 км магістральних газопроводів, за результатами якої ліквідовано 158 дефектів, з яких 31 аварійно небезпечний.
По материалам пресс-центра НАК "Нафтогаз Украины".