Два человека погибли и еще один находится в реанимационном отделении Ивано-Франковской областной клинической больнице - такие трагические результаты восхождения на Говерлу 16 июля. (укр.)
Мешканець Закарпатської області загинув від розряду блискавки, а чернівчанин - від серцевої недостатності. Постраждалий від удару блискавки житель Коломийського району знаходиться в Івано-Франківській клінічній лікарні, його стан стабільний.
Всього під час сходження за допомогою до рятувальників звернулося 135 людей, з них 35 - із легкими травмами.
16 липня рятувальники розшукували 4 людей, яких не могли знайти їхні рідні. Рятувальники знайшли усіх чотирьох. Двох івано-франківців відправили до обласного центру, а двох киян - до Ворохти.
На сьогодні, 18 липня, стан потерпілих є стабільним. Скарг на здоров'я інших учасників сходження до медичних закладів не надходило.
Нагадаємо, що більше 10 тисяч людей з'їхалися в суботу, 16 липня, до містечка Ворохта Івано-Франківської області, щоб підкорити Говерлу. Попередження про несприятливі погодні умови в організаторів "сходження" було. Передбачався сильний вітер та дощ. Зазначимо, що це сходження на Говерлу стало народною традицією, а не є організованим заходом. Щороку кількість бажаючих піднятися на Говерлу зростає, тому передбачити всі наслідки неможливо.
Для забезпечення безпеки туристів, були задіяні 130 працівників МНС, 18 одиниць техніки та 9 медичних автомобілів. Вздовж маршруту до Говерли працювали 5 постів рятувальників, до складу яких входили й медичні працівники.
МНС попереджає та застерігає, що наскільки б високим не був професійний рівень гірських рятувальників та кількість проведених ними профілактичних заходів щодо забезпечення безпеки туристів, травматизму та загибелі людей не вдасться уникнути, якщо вони, насамперед, самі не дбатимуть про безпеку власного життя та здоров'я. Адже гори легковажності, безпечності, авантюризму та нехтування елементарними правилами поведінки не вибачають.
По материалам пресс-службы МЧС Украины.