Министр топлива и энергетики Украины Иван Плачков провел встречу с комиссаром Европейской Комиссии по вопросам внешних отношений и европейской политики соседства Бенитой Ферреро-Вальднер. (укр.)
На початку зустрічі міністр І. Плачков висловив вдячність представникам Єврокомісії за високий рівень співробітництва, який демонструє сьогодні європейська спільнота щодо України. "Я впевнений, - підкреслив міністр, - що українські енергетики сьогодні знаходяться в авангарді вашої роботи!".
Важливим кроком на шляху до поглиблення співробітництва між Україною та Євросоюзом у галузі енергетики І. Плачков назвав підписання на самміті Україна-ЄС у грудні минулого року Меморандуму про співробітництво України та Євросоюзу в галузі енергетики. Керівник поінформував іноземних гостей про презентацію електроенергетичного сектора України в Європейській комісій, яка відбулася 27-28 лютого в Брюсселі. Він вкотре підтвердив про наміри та окреслив перспективи інтеграції електроенергетичного сектора України до електричних мереж і ринків об'єднаної Європи. Говорячи про довготривалість процесів інтеграції енергетичних ринків Португалії, Іспанії, Румунії, Болгарії, міністр зауважив, що Україна визначила для себе термін закінчення цієї роботи у три найближчих роки.
Делегацію Євросоюзу також поінформували про подальші перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Зокрема, керівник галузі зупинився на основних пріоритетах розвитку ПЕК відповідно до розробленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Це, зокрема, посилення транзитної функції держави у найближчі роки; інтеграція електроенергетичного сектора України до енергетичного ринку Європи; збільшення виробництва електроенергії на АЕС за рахунок власного ресурсу урану; забезпечення розвитку нафтової та газової системи; добудова нафтогону Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ; забезпечення енергоефективності галузями економіки; безпека на атомних електростанціях тощо.
І. Плачков та Б. Ферреро-Вальднер також обмінялися думками у питанні співробітництва України та Росії у газовій галузі. Українська сторона повідомила про рекордний обсяг газу в 122 млрд. куб. м, який у цьому році буде протранспортовано до країн Європи.
Зі свого боку член ЄК Беніта Ферреро-Вальднер визнала, що на сьогоднішній день енергетична галузь є важливою складовою у зовнішніх відносинах. "Справді, ця галузь сьогодні знаходиться в авангарді міждержавних відносин", - підтвердила вона. За її словами, наразі Еврокомісія працює над розробкою "зеленої книги" в енергетиці. Україна як одна із важливих транзитних країн світу займає в ній особливе місце.
Поряд з тим Єврокомісар привітала факт підписання газової угоди між Україною та Росією. "Ми знаємо, що це було не просто", - заявила вона. Однак, за її словами, ті складнощі, які спостерігались у відносинах України та Росії у "газовому питанні", дали "поштовх до пробудження всієї Європи". Іноземна гостя запропонувала українській стороні допомогу з експертної оцінки щодо формул, які використовуються в газових угодах країнами ЄС.
За підсумками зустрічі обидві сторони домовилися про приїзд найближчим часом до України експертної місії ЄС з "газового" питання. Також досягнуто домовленості щодо активізації третьої фази проекту Тасіс-Іногейт з реформування газотранспортної системи України.
По материалам пресс-службы Министерства топлива и энергетики Украины.